Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na opravovanou I/48 na Novojičínsku nemohou kamiony, někteří řidiči ale zákaz ignorují

Na opravovaném úseku silnice I/48 mezi Novým Jičínem a Příborem platí od listopadu zákaz vjezd kamionů nad 12 tun. Policisté tu hlídkují téměř denně a pokaždé zachytí řidiče, kteří omezení nerespektují.

Policejní hlídka stojí na začátku úseku opravované silnice u Nového Jičína, která více než dva roky prochází rekonstrukcí na dálnici D 48. Od 1. listopadu tu platí zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun. Důvodem je špatně sjízdná provizorní křižovatka, a to zejména v nepříznivém zimním počasí.  

“Kontroly zákazu vjezdu do označeného úseku začaly 4. listopadu. Bylo  zastaveno celkem 103 řidičů kamionů a byla jim uložena bloková pokuta ve výši 159 tisíc 900 korun,” uvedl Jaromír Stecula, vedoucí Dopravního inspektorátu Nový Jičín. 

Během patnácti minut, kdy se jedné z dopravních kontrol účastnil i štáb naší televize, policisté zachytili 3 řidiče, kteří zákaz porušili. 

Nějaké značení tam bylo, něco jsem asi přehlédl, protože já jsem spíš dával pozor, ať si tam někde nerozbiju hubu, protože je tu dost chaos,” reagoval jeden z přistižených řidičů. 

“Viděl jsem tam značení, ale jezdím tady do Příbora do firmy, takže je pokuta,” přidal se další řidič. 

“O omezení jsou účastníci silničního provozu vyrozuměni přechodným dopravním značením a objízdné trasy jsou zřetelně vyznačeny. Informace o této uzávěře je zveřejněna rovněž na Národním dopravním informačním centru,” dodal Jaromír Stecula.   

Podle vedoucího dopravního inspektorátu budou kontroly na vymezeném úseku silnice pokračovat po celé zimní období.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

Dnes
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

Zítra
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků