Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Čeladné "nafoukli" školu, nové učebny jsou na půdě

  • Čeladná,

Nové odborné učebny otevřela Základní škola v Čeladné. Fyziku, chemii nebo také dílny a vaření se tu žáci budou učit v rekonstruovaných prostorách v podkroví budovy.

Rušno v základní  škole v Čeladné tentokrát nepůsobily děti, ale rodiče a bývalí žáci, kteří se přišli podívat do rekonstruovaného horního patra. Škola v poslední době zápasila s nedostatkem prostoru, přibývalo prvňáků, a tak vznikla myšlenka na využití půdy. 

“Základní škola Čeladná je nesmírně moderní škola a skvěle vybavená. Ale dost dlouho jsme zde měli stále takového kostlivce ve skříni, a to byla odborná učebna chemie a fyziky, odborná učebna dílen a cvičná kuchyň,” uvedla Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná 

“Tady byla nová škola postavena v roce 1978 a my jsme provedli první nadstavbu v roce 1995, kdy se udělala šikmá střecha, a teď se dokončuje poslední etapa, která zůstala, a to jsou odborné učebny,” sdělil Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Přestože vaření učí základní škola v sedmém a devátém ročníku, bude cvičná kuchyně sloužit i dalším dětem, třeba v kroužku vaření  v rámci školní družiny.

Stavební práce začaly v půdním prostoru letos v květnu a trvaly půl roku. Uzavřely tak několik předcházejících etap postupné modernizace zhruba 40 let starého objektu. 

Rekonstrukce nových výukových prostor přišla na 18 milionů korun, část financí obec obdržela z dotace Evropské unie. Už dříve škola mimo i novou sportovní halu a moderní kuchyni s jídelnou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy