Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jízda veteránů připomněla motocyklové závody

Fandové motocyklových veteránů předvedli své stroje na srazu v Novém Jičíně. Konala se zde Jízda Kravařskem, jako vzpomínková akce na motocyklové závody, které se tu jezdily v 50tých letech.

Jízda veteránů v Novém Jičíně odstartovala na zdejší motokrosové trati. Jednalo se v rámci Moravskoslezského kraje o letošní vůbec první akci tohoto druhu a pořadatelé očekávali účast stovky motocyklů. Nicméně deštivé počasí vykonalo své. Na start dorazili jen ti nejotrlejší.

František Horák, místopředseda KHV Nový Jičín: “Akce se jede jako Jízda Kravařskem. Jako vzpomínková akce na motocyklové závody, které se padesátých a šedesátých letech jezdily na Skalkách a Svinci u Nového Jičína.”

Do závodní jízdy se mohly zapojit motocykly do roku výroby 1975. Přijel i tento nablýskaný speciál z Frýdku-Místku.

Vladimír Rojíček, účastník Jízdy Kravařskem: “Vyjíždím na Jawě 350 v policejní verzi z roku 1960.”

Další fanda veteránů se dostavil z Trnávky.

Jan Šimečka, účastník Jízdy Kravařskem: “Je to v podstatě malý lehký motocykl poválečné výroby 1948 a byla to v vlastně motorka určena pro začínající jezdce.”

Tyto a desítky dalších veteránů i automobilů by lidé v Novém Jičíně mohli znovu obdivovat v září na Svatováclavské vyjížďce. Letos má zdejší klub historických vozidel pořádat její jubilejní 10. ročník. Zda vzhledem k situaci skutečně proběhne je zatím předmětem jednání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy