Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den novojičínské Žiliny byl bez omezení, jinde se slavnosti rušily

Většina obcí a měst letos z důvodu známých okolností zrušila konání velkých slavností. První víkend v září se tak nekoná ani Slavnost Nového Jičína. Svůj den ovšem stihli teď v srpnu uspořádat v jeho místní části Žilině.

Koncerty, atrakce pro děti a především setkání lidí. Den Žiliny, novojičínské místní části, se podařilo v srpnovém termínu uskutečnit bez jakýchkoliv omezení programu a účasti.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Je to opravdu štěstí, že nám to vyšlo, protože ten termín máme dlouhodobě plánovaný. Dost akcí muselo být dost zrušeno, ale jsme rádi, že ten den obce nám vyšel.”
účastník akce:  “Určitě je to perfektní, hlavně pro děti vyžití.”
účastník akce: “Je to paráda, že se něco děje. Spousta akcí byla zrušena, fajna alespoň za takové akce.”
Svatopluk Micka, předseda Mysliveckého sdružení Borky Žilina: “Tady jsme, jako vždycky, myslivci, máme tady nové střelničky pro děti, vzduchovky a poznávací soutěž.”
Dita Hrbáčková, KVH FENIX Nový Jičín: “Já jsem tady přišla ukázat dobové předměty z druhé světové války.”

O tuto pohodovou atmosféru ale museli letos ochudit své občany v jiné místní části Nového Jičína. Den Loučky se v době omezení nekonal a osadní výbor už jiný vhodný termín nenašel.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Ta epidemie narušila celý program osadního výboru. Ta největší akce měla být v červnu, ale bohužel ta situace to neumožnila, tak se to zrušilo.”

Neuskuteční se ani největší kulturně-společenská událost Nového Jičína - Slavnosti města plánované na 4.a 5. září. Připomene je výstava na Staré poště.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail