Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské gymnázium slaví 100 let, chodil na něj i zakladatel Liberálního institutu

Gymnázium Nový Jičín slaví 100 let. Jubileum připomnělo dnem otevřených dveří a koncertem. Budovu školy si přišli prohlédnout bývalí učitelé a absolventi a vzpomínali na studijní léta.

Gymnázium v Novém Jičíně bylo založeno v roce 1921, budova, ve které sídlí, byla postavena o několik let později. 100. výročí založení si škola připomněla dnem otevřených dveří, dorazili na něj bývalí i současní učitelé a žáci.

Zbyněk Kubičík, ředitel Gymnázia Nový Jičín: “Celá škola je veřejnosti otevřena, jsou otevřeny speciální učebny, jsou připraveny expozice pomocí dobových materiálů, které máme k dispozici, byl natočen film o škole.”
absolventi gymnázia: 
“Chodili jsme tady vlastně do toho roku 83, chodili jsme tu rádi.”
“Jsem bývalá žákyně, máme tady skupinu spolužáků, se kterými jsem se domluvili a přišli jsme se podívat.”

Na novojičínském gymnáziu ale studovali také například zakladatel Liberálního institutu Jiří Schwarz nebo lékař a spisovatel historických románů Antonín Polách.

Jiří Schwarz, absolvent gymnázia: “Dobré pocity, gymnázium se rozvíjí, neupadá, a to si myslím, že je zásadní. A co je nejdůležitější, je samozřejmě profesorský sbor a dobří studenti.”
Antonín Polách, absolvent gymnázia: “Samozřejmě, že vzpomínky zůstaly, a to, co skutečně mně nejvíce oslovilo, když jsme uviděl tu místnost, ve které jsme čekali na naše maturitní trápení.”

Oslavy pokračovaly odpoledními koncerty, mimo jiné kapely Entuziasté, která na gymnáziu vznikla před 50 lety.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy