Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční překvapení obdarovalo tři desítky Novojičínských dětí

Vánoční překvapení - to je akce, kterou zorganizovalo Rodinné centrum Mozaika ve spolupráci s městským úřadem. Zapojením veřejnosti zajistili dárky pod stromeček pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Stačilo jen pár hodin a na sociálních sítích Rodinného centra Mozaika zveřejněná výzva Vánoční překvapení byla naplněna. Lidé zareagovali okamžitě a přihlásili se k zajištění více než 30 vánočních dárků pro novojičínské děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “My jsme zveřejnili výzvu v pondělí v odpoledních hodinách a už v tu dobu jsem byla na telefonu, zvedala jsem telefony, a v devět hodin ráno v úterý už byl seznam zaplněn. Bylo velice hezké, že i přes zaplněný seznam se někteří dárci nenechali odradit a do Rodinného centra Mozaika donesli i nějaké dárky navíc.”

Možnost rozbalit si na Štědrý den dárek dostaly díky této akci dětí, které spadají do péče oddělení sociálně právní ochrany. To vytipovalo 26 kluků a holek ve věku zhruba od 1 roku do 15 let. Nakonec se ale překvapení pod stromečkem dostane k 35 dětem.

Richard Pešat, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí: “Jsou to děti, které jsou nejpotřebnější, to znamená, v těch rodinách ta sociálně-ekonomická situace není příliš dobrá. Takže jsme chtěli tímto způsobem trošku podpořit ty jejich Vánoce. Chtěl bych moc poděkovat všem dárcům, kteří se zapojili do této akce, v podstatě jsme obdrželi dárky pro více dětí, než jsme předpokládali, takže jménem města ještě jednou moc děkuji.”

Vánoční překvapení vzniklo právě díky spolupráci Mozaiky, která je ve městě členem projektu komunitního plánování v oblasti sociálních služeb, a oddělení sociálně právní ochrany. Letos se tak vánoční přání dětí podařilo splnit už potřetí.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “My máme velkou radost, že i tento rok se nám podařilo dárky vybrat. Tímto bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří se do Vánočního překvapení zapojili. Velmi si toho vážíme a jsme rádi, že jsme mohli být Ježíškovými pomocníky.”

Někteří dárci plnili konkrétní touhu dítěte, u kterého byl vždy zveřejněn jen věk a zda se jedná o děvče nebo o kluka. Jiné z dětí zase pouze napsalo, že si přeje překvapení.

Dárci vánoční balíčky přinášeli do Rodinného centra Mozaika, odtud je do domácností rozvezli pracovníci sociálního odboru města. Na Štědrý den tak všech 35 dárků udělalo radost přesně tam, kde je to potřeba nejvíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy