Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Padesátiletá školka Jiráskova bude mít novou kuchyni

Prázdniny umožňují i složitější údržbové zásahy ve školních budovách. Asi nejvýraznější změna letos probíhá v mateřské škole na ulici Jiráskova. Investice zde směřují do kuchyně

Rozpočet města letos vyčlenil na rekonstrukce, opravy a údržbu ve školních areálech celkem zhruba 44 milionů korun. Téměř polovinu této sumy si zabrala přestavba hřiště u základní škola Dlouhá. Zbytek jde do budov.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Jsou to velké údržbové práce, ale samozřejmě i ty drobné, jako malování, nátěry, úpravy, výměny koberců, podlahových krytin a jiné. Řešíme také třeba na základní škole Tyršova výměnu oken zadního traktu, sanaci na mateřské škole Vančurova a novou školní jídelnu na mateřské škole Jiráskova, je to vzduchotechnika a výměna všech gastro zařízení.”

Právě rekonstrukce a modernizace kuchyně v mateřince Jubilejní je letos v létě asi největším stavebním zásahem do interiéru některé z novojičínských školních budov.

Soňa Nevrlová, ředitelka Mateřské školy Sady: “V loňském roce se vyměnila elektroinstalace v celé budově kromě kuchyně. Letos pokračujeme v kuchyni, kde se budou měnit také rozvody vody. A protože kuchyň neodpovídala moderním trendům, tak bude také nové uspořádání kuchyně a bude tam i nějaké nové gastro vybavení.”

Tato budova je z roku 1972, něco z vybavení kuchyně už bylo průběžně obnoveno, některé části ale pocházely ještě z doby před padesáti lety. Vařit zde musí pro 85 dětí a 12 zaměstnanců.

Soňa Nevrlová, ředitelka Mateřské školy Sady: “Práce začaly 1. července, děti mají možnost být v náhradních prostorách v mateřské škole Revoluční a Smetanových sadech a měly by skončit pravděpodobně kolem 15. srpna.”

Přivítat děti zde mají v plánu poslední týden v srpnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy