Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Posypové soli jsou ve skladu, technika je připravena, sněžit už může

Technické služby jsou na zimu připraveny. Nachystán je dostatek posypového materiálu i technika. Rychlost při odklízení sněhu nebo posypu náledí se bude řídit stanoveným plánem údržby. Prioritou je zajištění průjezdu autobusů.

Předpověď počasí slibuje první sníh i v oblasti Nového Jičína na tento pátek. Pracovníci technických služeb jsou na příchod zimy připraveni.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Máme uskladněno ve skladu soli přibližně 150 tun posypové soli a také máme ještě připraven inertní materiál, kamennou drť, k posypu chodníků.”
Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Technické služby mají ve správě 120 kilometrů místních komunikací a udržují 7 200 metrů čtverečních chodníků a veřejného prostranství.”

Udržet všechny tyto plochy v zimě sjízdné a schůdné pomáhají dva velké vozy s radlicemi a solničkami, dále technické služby disponují multikárami sloužícími k posypu a plužení užších komunikací a další drobnější technikou.

Dokud přeje počasí, věnují se technické služby stále i dalším úkolům, co se týče údržby a úklidu města. Technika, kterou používají, je z části variabilní, díky výměně různých nástavců může sloužit jak v zimě, tak v dalších ročních obdobích.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Nyní máme k zimní údržbě připraven velký sypací vůz s pluhem. Technika, která provádí zimní údržbu, je stále využívána k potřebným činnostem při čištění města, zametání a přestavěn na zimní údržbu bude v případě potřeby.”
Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “V technických službách se zimní údržby budou účastnit pracovníci místních komunikací v počtu 19 zaměstnanců, taktéž pracovníci úseku veřejné zeleně v počtu 18 zaměstnanců a jako každý rok počítáme s výpomocí pracovníků veřejně prospěšných prací v počtu patnácti.”

Jakmile nasněží nebo je náledí, je pro pracovníky technických služeb směrodatný plán provádění zimní údržby schválený radou města. Je stanoven i plán a systém pohotovostí.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “V případě priorit řešíme trasy MHD, zajištění přístupu komunikace na strategická místa, jako jsou nemocnice a tak dále, čištění zastávek. Především ale řešíme trasy autobusů i do přilehlých obcí. Nejsložitější je vždy silnice Kojetín - Straník, kde jsou ty sněhové podmínky vždy jiné než ve městě.”

Se zimní údržbou v místních částech Loučce, Žilině, Bludovicích, Kojetíně, Straníku a také na Čerťáku pomáhají externí pracovníci. Zajištěno je rovněž odhrnutí sněhu na komunikaci z Loučky ke skiareálu Svinec a z přilehlého parkoviště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy