Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malá cena v judu svedla na žíněnky mládež ze severu Moravy

Konala se Malá cena Nového Jičína v judu. Na žíněnkách se utkalo více než sto mladých bojovníků. Domácí klub vyslal do turnaje své zkušené judisty i začátečníky.

Malá cena Nového Jičína v judu byla turnajem pro děti od čtyř, pěti let až po dorostence, na žíněnkách se střetli bojovníci z domácího pořadatelského klubu, a například z Českého Těšína, Frýdku-Místku, Štramberku, Závišic nebo z Hranic na Moravě.

Stanislav Brídzik, trenér a předseda oddílu JUDO Nový Jičín: “Je to pro děti, aby věděly, jak se soutěží, aby se naučily, jak se soutěží, aby zjistily, jak to judo vypadá.”

V Novém Jičíně je o judo velký zájem, členskou základnu klubu tvoří 160 dětí a dospělých. Trenérům se daří získat pro tento sport zejména i ty nejmenší.

Ella Agnan, oddíl JUDO Nový Jičín: “Judo dělám čtvrtým rokem, k judu mě přivedl brácha, tak jsem to chtěla zkusit taky. Vede se mi, myslím si, že docela dobře. Někdy je to těžké s těma kulkama, protože mají větší sílu. Chtěl abych dosáhnout většího pásku a chtěla bych se dostat na mistrovství republiky.”
Richard Volek, oddíl JUDO Nový Jičín: “Chci mít nové pásky, nejlépe červeno bílý. Dneska už jsem vyhrál. Na judu mě baví, že se peru.”

V současné době nejúspěšnější odchovankyní a členkou novojičínského klubu je Zuzana Podzemná. V kategorii starších žákyň získala individuální bronz na letošním mistrovství republiky a zlato v dorostenecké soutěži družstev, a je i medailistkou z Přeboru České republiky.

Zuzana Podzemná, oddíl JUDO Nový Jičín: “Já jsem začínala v roce 2017, mým prvním trenérem byl Láďa Závorka. Můj vzor byl a stále je Lukáš Krpálek, bylo to po jeho vítězství v Rio de Janeiro v roce 2016, kvůli tomu jsme se rozhodla dělat judo.”
Stanislav Brídzik, trenér a předseda oddílu JUDO Nový Jičín: “Máme dnes 160 dětí, na soutěžích jsme na tom hodně dobře, máme mistry republiky, když jezdíme jako družstvo, tak se umisťujeme i před takovými oddíly, jako jsou Baník nebo Opava.”

Malá cena Nového Jičína se konala v tělocvičně v nových prostorách oddílu juda na Poděbradově ulici, které si klub druhým rokem postupně buduje svépomocí. 

  Stanislav Brídzik, trenér a předseda oddílu JUDO Nový Jičín: “Trénovali jsme na gymnáziu na prostoru 6 krát 10 metrů, dneska tady máme 10 krát 25, což je značný rozdíl. Máme tady šťastny, chceme tady vybudovat saunu, zázemí pro děti. A je to všechno v rámci toho, co udělali rodiče.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy