Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pachatelé loupežného přepadení i krádeže šperků byli dopadeni

V Novém Jičíně došlo v posledním měsíci ke dvěma závažným trestným činům, k loupežnému přepadení a ke krádeži šperků ze zlatnictví. V obou případech byli pachatelé dopadeni.

Novojičínská městská policie dopadla v tomto měsíci pachatele podezřelé z loupežného přepadení. Strážníci zadrželi dva mladíky ve věku 18 a 20 let, kteří zaútočili na třicetiletého muže. K násilnému incidentu došlo na ulici Máchova krátce po půlnoci. Dva násilníci chvíli sledovali místního muže a pak jej na travnaté ploše před jedním z panelových domů povalili na zem.
Mladší z dvojice pachatelů do přepadeného muže kopal. Pak mu sebrali peněženku s platební kartou a osobními doklady a z místa odešli směrem k Bezručově ulici.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Mohu potvrdit, že se strážníkům městské policie, díky rychlé reakci, podařilo dostihnout pachatele loupežného přepadení. Kdy jsme prováděli v nočních hodinách hlídkovou činnost v ulici Máchova. Díky rychlé reakci strážníků, kteří poškozeného naložili do vozidla a začali pátrat po těchto podezřelých osobách, tak se je povedlo dostihnout na ulici Komenského, kde byli za použití donucovacích prostředků zpacifikování a následně předání Policii České republiky.”
René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Policie České republiky zahájila úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se mohli dopustit společným jednáním dva podezřelí muži z Nového Jičína ve věku 18 a 20 let. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.”

Ve čtvrtek 23. března pak došlo v Novém Jičíně k další závažné události, před čtvrtou hodinou odpoledne vykradl 34letý muž z Frýdku-Místku prodejnu zlatnictví na Masarykově náměstí.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Tento muž vstoupil do prodejny zlatnictví s tím, že chce koupit řetízek z bílého kovu s přívěškem sovy. V okamžiku, kdy mu prodavačka sdělila, že toto zboží v prodeji nemá, začal být agresivní, předloktím razantně několikrát udeřil do skleněné plochy prodejního pultu, čímž skleněnou výplň rozbil a z této výlohy vzal plato s 20 kusy řetízků ze žlutého kovu. Následně z provozovny utekl. Poškozené soukromé společnosti z Ostravy tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 95 tisíc korun.”

Přivolaní policisté začali po pachateli okamžitě pátrat, přičemž pár minut po sedmnácté hodině téhož dne byl dopaden u nákupního centra na ulici Přemyslovců. Jak se ukázalo, za krádeže už byl souzen a trest jednoho roku vězení si odseděl v roce 2021.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy