Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejskaři v Novém Jičíně mají agility hřiště, vzniklo díky participativnímu rozpočtu

V Novém Jičíně bylo otevřeno psí hřiště. V areálu se nachází agility překážky a také psí toalety. Projekt je nápadem jednoho z místních občanů, vzešel z participativního rozpočtu města.

Agility park byl v Novém Jičíně otevřen v lokalitě Pod Skalkami. Tento projekt byl vítězným nápadem 5. ročníku participativního rozpočtu města. Jeho předkladatelem byla Radim Mohler.

Radim Mohler, předkladatel projektu: “Já jsem se od prvního ročníku participativního rozpočtu trápil. s jakým nápadem mám přijít, aby byl pro město prospěšný, Potom jsem si pořídili pejska a nápad byl v tu ránu na světě.”

Na hřišti je celkem osm překážek a nechybí ani psí toaleta.

Radim Mohler, předkladatel projektu: “Součástí mobiliáře je psí toaleta, která je vlastně v Novém Jičíně pilotní, je tady na zkoušku. V případě, že se chytne a bude úspěšná, tak by mohl vzniknout projekt, že v Novém Jičíně bude více takových toalet.”

Vybudování agility parku stálo 153 tisíc korun. Jeho provoz upravuje návštěvní řád, který je vyvěšen u vstupu. Návštěvní řád například říká, že na hřišti se mohou psi pohybovat bez náhubku a vodítka, v případě většího počtu psů ale doporučuje náhubek nasadit.

Markéta Jánošíková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Návštěvníci mohou hřiště užívat celoročně, a to v letních měsících je otevřeno od devíti do sedmi hodin, v zimních měsících do šesti odpoledne.”

Agility park vznikl na pozemku města, pod jehož povrchem vede vysokotlaké plynové potrubí, které limituje možnosti jeho využití. S tím ale souvisí i komplikace s oplocením hřiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy