Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začal rajonový úklid města, řidiči musí být v pozoru a sledovat, kde bude zákaz parkování

Rajónové čištění města probíhá letos v Novém Jičíně podruhé. Začalo v březnu a potrvá až do října. Úklidové práce se týkají všech ulic, včetně místních částí. V pozoru musí být řidiči, aby neparkovali v aktuální zóně úklidu.

Systematickou očistu města zahájili pracovníci technických služeb 23. března a potrvá do 27. října. Úklid započal v centru a postupně se přesune do všech ulic, včetně všech místních částí. Skončí na podzim ve Straníku.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Již v ty předešlé roky nějaká očista města byla, sice nesystémová, ale činilo se tak. My jsme do toho vnesli nějaký řád a systém a nejedná se jen o očistu toho samotného povrchu komunikace, ale jedná se kompletní údržbu dané lokality, dané ulice a zahrnuli jsme do toho i ty místní části.”
Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Rajonové čištění města probíhá každý týden, ve většině případech ve dnech čtvrtek a pátek. z těchto důvodů je město, včetně integrovaných obcí, rozděleno do jednotlivých částí, ve kterých bude průběžně úklid prováděn.”

Blokové čištění města spočívá v odstranění nánosů zimních posypů a prachu z komunikací, chodníků a městských parkovišť, také v jejich odplevelení, vyčištění kanalizačních vpustí, v obnově vodorovného značení a ořezu zeleně.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Části města, kde bude úklid prováděn, jsou vždy řádně v předstihu označena přenosným dopravním značením. Jedná se o zónu s dopravním omezením zákaz zastavení a dopřesněna je dodatkovými tabulemi. Abychom ještě vše dopřesnili, tak jsme k značkám přidali takové dodatky, aby lidé věděli, které ulice do zóny spadají.”

Omezení parkování se v dané lokalitě zpravidla týká jednoho dne v roce. Přesto se téměř vždy najdou majitelé vozů, kteří se pokyny dopravního značení neřídí, a nechají auto na ulici odstavená.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Nám určitě nedělá radost přijet na ulici a rozdat tam patnáct, dvacet výzev, což jsme v loňském roce, bohužel, zaznamenali. Takže tímto bych chtěl apelovat na občany, aby si všímali a respektovali dopravní značení.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Apeluji tady na všechny občany města, aby dodržovali dopravní značení, protože návrat do těch nevyčištěných lokalit je velmi složitý, a to z důvodu koordinace lidí, techniky, ale také vydání nového správního rozhodnutí silničním správním úřadem.”
Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Začátek té zóny je označen dopravní značkou Zóna zákazu zastavení a zóna je ukončena opět značkou Konec zákazu zastavení. Takže pokud vjedu do té zóny a nevidím dopravní značku, která ji ukončuje, tak jsem stále v té zóně. Ten zákaz zastavení se tedy může vztahovat i na přilehlé uličky. Řidiči si toho, bohužel, v některých případech nevšimli. Takže se pokoušíme s technickými službami osazovat přilehlé uličky minimálně nějakou informativní tabulí nebo dodatkovou tabulkou, která to upřesňuje.”

Veškeré informace k rajonovému čištění města jsou na webových stránkách Nového Jičína a technických služeb, včetně termínů prací v daných lokalitách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy