Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pětidenní Velikonoční jarmark začne na náměstí první dubnové pondělí

Pětidenním Velikonočním jarmarkem ožije Masarykovo náměstí od pondělí 3. dubna. Svátky jara, především jejich lidovou podobu, tu připomenou doprovodným programem například zdejší školy nebo Středisko volného času Fokus.

Atmosféru velikonočních svátků v Novém Jičíně doprovodí jarmark, který se bude na Masarykově náměstí konat pět dnů, tedy od pondělí 3. do pátku 7. dubna.

Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Otevírací doba stánků bude od osmi hodin do pěti hodin s tím, že tedy kulturní program bude někdy i lehce přesahovat do té osmnácté hodiny.”

Stánky tedy budou moci být otevřeny i po dobu trvání koncertů. Na Velký pátek jarmark skončí ve už tři odpoledne.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Na náměstí jsou umístěny uzamykatelné stánky, které prodejci obsadili po celou dobu akce. Dále bude náměstí zaplněno vlastními stánky prodejců, kteří budou jezdit například obden nebo jen na jeden den. Bude tu také velkoplošný stan, který bude zaměřený na tvořivé dílničky, a i v tomto stanu budou stánky rukodělných prodejců s velikonočním zbožím.”

Na pultech stánků budou jarní dekorace, pomlázky, vajíčka, perníčky a další pochutiny, sýry, masné a pekařské výrobky a podobně. Chybět nebude občerstvení.

Technické služby velikonočně vyzdobí centrum města, některé přilehlé ulice nebo například prostor před Žerotínským zámkem. Na náměstí budou květináče s větvičkami břízek.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Jeden truhlík tady pro veřejnost, lidé ho budou moci ozdobit svými velikonočními ozdobami.”

Kromě prodeje nabídne jarmark tvořivé dílničky s pískem, pečení s Hezounem a další program, který sestavilo městské kulturní středisko. Představí se v něm zdejší základní školy, Městská dechová hudba Nový Jičín, a také folklorní soubory a koncerty kapel.

Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Ukázka lidových tradic bude ve velkoplošném stanu ve středu, chystá ji pro nás Středisko volného času Fokus.

Fokusáci také připravili na Staré poště Veselou výstavu, která potrvá od 4. do 26. dubna.

I tento jarmar, stejně jako ten adventní v prosinci, doprovodí místní, nyní tedy Velikonoční rádio. Přinášet bude písničky, a také informace, třeba o doprovodném programu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy