Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka chystá zákaz hazardu na území města

  • Studénka,

Blikající světýlka, zajímavé zvuky a občas i nějaký výdělek za nějakou tu kačku. To jsou znaky hracích automatů, které se nachází v kdejakém městě. Ve Studénce by měly časem zmizet úplně.


„Naším cílem je tohle zregulovat, nejlépe úplně zakázat na území města. Měli jsme to za cíl udělat do konce volebního období roku 2022. Trošku se to uspíšilo tím, že se objevil zájemce, který by chtěl koupit budovu Lodě na křižovatce ulic panská a sjednocení. Máme hlášku, že by se z té budovy měl udělat kasino. To my samozřejmě nechceme. V té lokalitě se připravuje zasíťování pro rodinnou výstavbu,“ sdělil starosta města Libor Slavík.

Výherní automaty jsou spojeny s patologickým hráčstvím. Regulace hazardu tak přispívá k prevenci této nemoci.

„Patologické hráčství neboli gambling se řadí mezi návykové nebo impulzivní poruchy. Symptomy jsou podobné jako u lidí, kteří jsou závislí na návykových látkách. Projevuje se to opakovaným nutkáním hrát hazardní hru. Nedokážou se ovládat, musí znovu začít hrát a investují čím dál víc peněz. Jsou schopní se zúčastnit nějaké ilegální činnosti, aby získali peníze. Preferují hru před svou kariérou, před sociálními vztahy a stává se pro ně nejdůležitější věcí v životě,“ řekl psychoterapeut Alexandr Dressler.

Zastupitelstvo města mělo v programu zákaz hazardu již v únoru. Po žádosti pana Kotáska ale bylo schválení odloženo na dubnové zasedání.

„Po jednání rady, která doporučila zastupitelstvu přijmout tuhle vyhlášku, nám přišla žádost jednoho z majitelů jedné z heren, které na území města máme, že by do té budovy investovali nějaké peníze a zákaz by pro ně byl značný výpadek případek příjmů. Takže jsme předložili nějaký návrh na posun rozhodnutí, že by mohli požádat o licenci na další tři roky“, uvedl starosta města Libor Slavík.

„Záměr města zrušit hernu už teď, za rok, by nám projekt zkomplikoval, protože investor počítal s příjmem z herny a teď narychlo už by to nestihl ničím doinvestovat nebo zalepit,“ uvedl zástupce investora Marcel Kotásek.

Investice, která by měla na rekonstrukci padnout se pohybuje mezi dvaceti až třiceti miliony korun.

„Měla by tady vzniknout tři patra nových bytů a momentálně se připravují vizualizace a návrh projektu pro zastupitelstvo města a radu, aby se vidělo, co tu připravujeme,“ uvedl zástupce investora Marcel Kotásek.

Podle konkrétního návrhu, který musí zástupce investora městu předložit se pak uvidí, jak to bude s hazardem pokračovat.

„Podle toho se uvidí a zastupitelstvu se předloží na dubnové zasedání vyhláška v původním znění anebo se prodlouží lhůta o další tři roky, že by se přijal úplný zákaz od roku 2024,“ sdělil starosta města Libor Slavík.

Jak to bude s hazardem ve městě dál, se dozvíme v dubnovém zasedání zastupitelstva města Studénky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy