Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Studénce svolali krizový štáb města, potvrzeny tam byly dva případy koronaviru

  • Studénka,

V pondělí 16. března zasedal krizový štáb města, ten byl svolán poté, co se na území Studénky objevil případ koronaviru.

„Ke včerejší půlnoci máme na území MSK potvrzeno 66 osob nemocných COVIDEM-19. Pokud se jedná o Studénku, tak byly potvrzeny dvě osoby,“ sdělil tiskový mluvčí KHS Radim Mudra.

„Zhodnotili jsme tu stávající situaci, dopilovali jsme nějaká opatření, která jako město můžeme v této chvíli zavést. Omezili jsme chod městského úřadu a zavedli městskou dopravu zdarma. To je ale vázáno k tomu, jakým způsobem dopravci k řešení situace přistupují. Momentálně se nastupuje zadními dveřmi a řidiči nevybírají jízdné,“ uvedl starosta Libor Slavík. 

Jako další opatření přijalo město uzavření veřejných míst, veřejných dvorů, kompostárny nebo veřejného WC. Nově by každý obyvatel Studénky měl dostat roušku.

 „Jako město bychom měli získat pro každého občana nějaké roušky nebo roušku. Zásilka je plánovaná během tohoto víkendu anebo nejpozději během příštího týdne. V momentě, kdy dostaneme informaci a dodávku, tak budeme řešit způsob distribuce,“ uvedl starosta města Libor Slavík.

Způsob dodání roušek lidem je zatím v jednání. To bude pravděpodobně zprostředkované pomocí pošty nebo jej budou zajišťovat obce. Pokud by se o dodání staralo město, tak by roušky ve Studénce dodávali učitelé základních škol. 
Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 33 000 do 42 300 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 25 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nehlsen Třinec, s.r.o. - pracoviště Studénka
Studénka
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků