Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po prázdninách se dětem na ulici Sjednocení otevřela Halloweenská škola

  • Studénka,

Návrat do školy po podzimních prázdninách nebyl pro všechny žáky klasickým usazením se do lavic. Budova na ulici Sjednocení se proměnila v Halloweenskou školu. Děti přišly v kostýmech a čekal je den netradičního učení.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “Po dlouhé době je to opět halloweenská akce. My jsme dělali halloweenské akce jako tvoření pro rodiče s dětmi. Letos jsme to pojali jako Halloweenskou školu tak, aby se děti mohly učit, ale podmínkou je, aby si donesly masky a učí se netradičním způsobem. Je do toho zapojena celá škola, prolínají se děti jednotlivých stupňů i tříd, tedy učí se malí s velkýma a vykonávají různé úkoly, které jsou připravené nejstaršími žáky.”

Úkoly děti plnily v týmech. Některé byly strašidelné, jiné zábavné, pohybové nebo prověřily logické myšlení.

Stanovišť bylo celkem osm a nacházely se v různých částech školy, ve třídách, na chodbách, v tělocvičně i ve sklepě. Označeny byly nápisy v angličtině a jednalo se například o tajuplné názvy jako návštěva říše mrtvých, slepého bludiště, hledání u sester a další.

Vendula Šoltésová, ZŠ Sjednocení: “Tato místnost se jmenuje Halloweenart, jde o halloweenské kreslení. Děti mají za úkol poskládat si pexeso z českých a anglických slov, podle toho pak nakreslit obrázek čarodějnice. Až úkol splní, dostanou razítko a jdou zase do místnosti dále.”
žáci Základní školy Sjednocení:
“Vyráběli jsme duchy z vaty a kapesníků.”
“Moc se mi to tady líbí, jak je to vyzdobené a je to nádhera.”

Tematicky, ve stylu halloweenu, byla vyzdobená celá škola. V kostýmech byly nejen všechny děti, ale stejně tak i všichni zaměstnanci, tedy téměř všichni.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “Myslím si, že paní uklízečky dnes v halloweenském nepřijdou, ale ostatní zaměstnanci mají oblečení. Já myslím, že kouzlo je už jenom to, že tady jsme a jsme oblečeni jako oni, protože ti starší se tím pádem nestydí, když vidí, že i dospělí mají masky, a malí to berou jako kouzelné, že učitelé a asistentky jsou také převlečeni a že jsou to lidé a umí si také hrát.”

Uskutečnění této helloweenské akce pro všechny žáky považuje ředitelka školy za důležité i z hlediska tvoření sociálních vazeb, což bylo poslední dva roky velmi omezeno.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “Potřebujeme zpátky nastartovat, aby se děti ve škole cítily dobře a aby se cítily skvěle ve velkém kolektivu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy