Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze speciálních tříd uvedly pro rodiče hudební pohádku

  • Studénka,

Speciální třídy Základní školy Sjednocení pořádaly podzimní besídku. Děti s lehkým a středním mentálním postižením nacvičily hudební pohádku, ve které se představily zpěvem a pohybem.

Třídy se speciálními vzdělávacími potřebami jsou ve Studénce součástí klasické základní školy, která sídlí na ulici Sjednocení. Jejich 17 dětí s lehkým a středním mentálním postižením teď předstoupilo před mladší žáky, a následně také před své rodiče, prarodiče a sourozence s podzimní besídkou.

Dana Hýlová, učitelka 1. S, ZŠ Sjednocení: “Dnes máme dvě besídky, první byla pro žáky prvních a druhých tříd základní školy nyní čekáme na začátek besídky pro rodiče. Besídky jsou u nás tradiční záležitostí, většinou je děláme před Vánoci, ke Dni matek. Letos jsem trošku porušili tradici, máme podzimní besídku, protože děti se naučily spoustě hezkých písniček o zvířátkách, o lese, o houbách, takže jsme z těchto písní vytvořili takové malé hudební pásmo, hudební pohádku, ve které všechny děti zpívají a představí se pohybem i hrou na jednoduché rytmické nástroje, každé dítě vystoupí.”
rodiče vystupujících dětí:
“Vidím kus práce, na škole jsou skvělí, paní učitelky jsou úžasné a těším se. Natálka se strašně moc těšila a chtěla tady mít i babičku, tak jsem strašně zvědavá.”
“Já jsem velmi ráda, že se to představení uskutečnilo pro rodiče a pro děti.”
“Moc se těším na Míšu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy