Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výzva pro nápady občanů se uzavře do konce listopadu

  • Studénka,

Studénka připravuje čtvrtý ročník participativního rozpočtu. Výzva pro nové projekty se uzavírá koncem listopadu. V tomto měsíci také ještě začne realizace vítězného nápadu z letošního ročníku - stavba veřejného ohniště.

Participativní rozpočet, tedy způsob, jak motivovat lidi, aby se více zajímali o své okolí, a přinášeli návrhy, co ve městě zlepšit, vybudovat nebo opravit, vyhlašuje letos Studénka počtvrté.

Richard Ocásek, odbor školství, kultury a soc. věcí, MěÚ Studénka: “Podávat mohou občané své žádosti do konce listopadu. A součástí té žádosti musí přiložit, kromě toho samotného nápadu, ještě dvacet podpisů spoluobčanů.”

Podmínky a formuláře pro předložení návrhů jsou na webu města. V polovině listopadu radnice evidovala zatím dva projekty. Na ten vítězný bude v rozpočtu na rok 2023 vyčleněno 266 tisíc korun, tedy zase o něco více, než v letošním roce.

Richard Ocásek, odbor školství, kultury a soc. věcí, MěÚ Studénka: “Vedení města se dohodlo na tom, že bude každý rok o 10 procent zvedat Na rok 2020 bylo dvě stě tisíc, postupně se to zvyšuje, takže teď jsem na 266 tisících.”

O vítězi bude jasno na jaře. Všechny odevzdané návrhy nejprve zkontrolují příslušné odbory města a posoudí je odborná pracovní skupina.

Richard Ocásek, odbor školství, kultury a soc. věcí, MěÚ Studénka: “Tam se zjistí, zda je to za ty peníze realizovatelné, jestli je to vůbec na území města a na pozemku města. Pak dochází k veřejnému hlasování, kdy spoluobčané vyberou z těch návrhů ten, který se bude realizovat.”

V minulosti už si v rámci participativního rozpočtu lidé ve Studénce rozhodli, že chtějí mít dětské herní prvky v zámecké zahradě, workoutové hřiště na Butovické a vítězem letošního ročníku je veřejné ohniště. To ještě do konce letošního roku vznikne v sousedství koupaliště. Zhotovitelská firma má termín do 31. prosince.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Vybraný prostor, i samotným navrhovatelem, byl tady v té části na ulici Sjednocení za biotopem. Je to prostor, který není úplně využívaný, na druhou stranu je dobře přístupný a současně by to tady nikoho nemělo obtěžovat.“

Prostor ohniště s posezením bude vymezený kruhem tvořeným drátěnou konstrukcí vykládanou kameny, uprostřed bude ocelová nádoba.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Na celou akci bylo vyčleněno 240 tisíc korun, takže i ten projekt se upravoval tak, abychom se do této částky vlezli, abychom ho nepřesáhli a zároveň, abychom získali maximum, které lze získat.”

Tento projekt získal 78 procent všech hlasů, které občané pro participativní rozpočet odevzdali.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy