Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Milostivé léto se týká i dluhu za odpady, zastupitelé s prominutím penále souhlasí

Dnes 12:04, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Zastupitelstvo města se na zářijové schůzi zabývalo také daňovým Milostivým létem, jedná se již o třetí projekt státu, který podává pomocnou ruku dlužníkům. Tenkrát se Milostivé léto týká právě také pohledávek v oblasti místních samospráv, a k tomu byl tudíž potřeba souhlas zastupitelstva.

Novojičínští gymnazisté se na fóru vyslovili i pro školního mazlíčka

Dnes 10:56, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Na novojičínském gymnáziu proběhlo ve spolupráci se Zdravým městem Nový Jičín školní fórum. Tato aktivita dává prostor pro názory mladé generace. Studenti se vyslovili jak ke škole, tak k dění v samotném městě.

Na dotační programy půjde v příštím roce 36 milionů korun

Dnes 8:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Zastupitelé města odsouhlasili částku, kterou v rozpočtu na příští rok podpoří činnost sportovních klubů, kulturních organizací, a také například sociální oblast. Vyčlení na ně téměř 36 milionů korun.

BEZ KOMENTÁŘE: Loučení s létem na koupališti ve Studénce

23. září 2023 9:44, Studénka, Jan Plášil

Loučení s létem na Studéneckém přírodním koupališti je vždy pro nejmeší velkou událostí, skákací hrady a zábavný program. Pojďme se zapojit.

Rodáci vyhlásili měsíc Miloslava Baláše, mimo jiné autora valašských pohádek

22. září 2023 17:02, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Klub rodáků a přátel města vyhlásil měsíc Miloslava Baláše. Tohoto regionálního vlastivědného pracovníka a spisovatele uctil výstavou a připravuje odhalení pamětní desky.

Týden inspiroval k aktivnímu pohybu, třeba akcí se superhrdiny

22. září 2023 8:15, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Evropský týden mobility, který se koná zhruba v polovině září, tradičně podpořilo i Zdravé město Nový Jičín. Pro veřejnost připravilo programy, které motivují k aktivnímu pohybu.

Studénka zná nový termín otevření krytého bazénu

22. září 2023 7:50, Studénka, Petra Dorazilová

Řešení reklamace vzduchotechnického potrubí uvnitř krytého bazénu ve Studénce se protahuje, město nebylo spokojeno s kvalitou prací. Termín otevření tak musel být podruhé odložen.

Poslední rok školky vyměnili za přípravnou třídu na Butovické

21. září 2023 8:10, Studénka, Petra Dorazilová

Letošní školní rok je pro Základní školu Butovická výjimečný díky zcela novému projektu. Premiérově tu byla otevřena přípravná třída pro předškoláky. Takzvaný “nultý ročník” využili například rodiče dětí s odkladem.

Zastupitelé zvážili, čím se z Veřejného fóra bude město zabývat

20. září 2023 18:53, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Zastupitelstvo v září projednávalo výsledky Veřejného fóra, které se konalo 12 dubna. Jedná se o aktivu, na které lidé navrhují, co by město mohlo udělat, ať už v oblasti dopravy, životního prostředí, sportu, kultury, školství a podobně.

Bazén ve Studénce se na konci září opět otevře, město ale na výměně potrubí trvá

20. září 2023 17:49, Studénka, Petra Dorazilová

Řešení reklamace vzduchotechnického potrubí uvnitř krytého bazénu se protahuje, město nebylo spokojeno s kvalitou prací. Termín otevření tak musel být podruhé odložen. Podle posledních informací to má být 25. září.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více