Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté řeší častěji kriminalitu na internetu

  • Opava,

Opavští policisté bilancovali uplynulý rok. Výsledky představila novinářům nově jmenovaná ředitelka územního odboru Natálie Pastuchová Orlová. Upozornila na vzrůstající kyber kriminalitu.

Kriminalita na Opavsku mírně stoupá a nejspíš ani letos tomu nebude jinak, předpokládá nově jmenovaná ředitelka zdejšího policejního odboru Natálie Pastuchová Orlová, která nahradila ve funkci Petra Častulíka. Ten šéfoval zdejším policistům 4 roky a odešel do civilu.

„Od loňského roku ÚO PČR Opava eviduje nárůst trestné činnosti. Z počátku letošního roku tento trend neklesá. Už teď máme oproti loňsku opět větší nárůst,“ popisuje ředitelka.

Z víc jak 2 300 trestných činů se nejčastěji jedná o majetkovou trestnou činnost, kterou téměř v polovině případech mají na svědomí recidivisté. Policisté ale upozorňují na stoupající kriminalitu ve virtuálním světě internetu. Během čtyř let se zdvojnásobila. Jde o podvody i vydírání na sociálních sítích, kdy přibývá počet nezletilých, kterým se toto děje. Jde ovšem také o rozesílání virů firmám nebo hraní hazardních her na internetu.

„Tím, jak se zvětšuje popularita sociálních sítí, narůstá množství aplikací a sociálních druhů komunikace, tak narůstá i kriminalita v tomto druhu prostředí,“ říká Pastuchová Orlová.

„Doporučujeme komunikaci nemazat. Ani pachatele ze svého profilu. Určitě znát přihlašovací údaje do svých profilů,“ upozorňuje policejní analytik Ondřej Honka.

Narůstá také počet dopravních nehod. Na silnicích se jich vloni na Opavsku stalo více jak 1300. A během nich přišlo o život 7 lidí.

"Co nás stále trápí, je počet řidičů pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.za volantem," Jiří Marzoll, pověřený zástupce ředitelky ÚO PČR Opava.

Příznivou zprávou ale je, že poté, co byla otevřena nově postavená část obchvatu Opavy a zklidnil se provoz v centru města, ubylo tady také dopravních nehod.

JAKARTA, s.r.o.
Jakartovice
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., Vítkov - Podhradí
Vítkov
od 24 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků