Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vysvědčení jsou rozdána, na shledanou v „normální“ škole!

  • Opava,

Žákům končí podivný školní rok. V lavicích v tomto pololetí nestrávili mnoho času. Kvůli šíření koronaviru se od března učili z domova, nebo později v omezených skupinách. Pro vysvědčení si ale nakonec mohli přijít celé třídy najednou. Takto to vypadalo v ZŠ Kylešovice v Opavě.Žáci devátých tříd opavské ZŠ Kylešovice se sešli při předávání vysvědčení před školou. Během uplynulého pololetí se kvůli protikoronavirovým opatřením moc neviděli. Po několika týdenní distanční výuce se sice mohli vrátit nakrátko do školy, učili se ale v patnácti členných skupinách.

Žáci 9.B: „Aspoň na ten konec můžeme být spolu, tak je to dobré.“

„Doufám, že se nevidíme naposledy.“

Letošní školní rok byl pro ně náročný: čekaly je přijímací zkoušky na střední školy. Přípravu museli zvládnout z velké části samostatným studiem, což nebylo jednoduché.

Eva Valečková, třídní učitelka 9.B: „Závěr roku byl určitě netradiční. Myslím, že nikdo takové podmínky ještě nezažili.Byla to částečně improvizace.“

Hodnocení učitelů bylo letos složitější. Podle pokynů ministerstva školství měli vycházet z výsledků prezenční výuky v únoru a březnu a ty doplnit přístupem ke vzdělávání v dalších měsících. Závěrečná známka neměla být hoší, než ta pololetní.

Zejména na prvním stupni museli dětem s výukou pomáhat rodiče. Obzvlášť složité to bylo pro rodiče prvňáčků, kteří si na školní výuku teprve zvykali. Takže jejich vysvědčení bylo také hodnocením rodičů.

Žáci 1.A: „Moje maminka mě učila číst.“

„Každý den jsem udělali něco do matematiky.“

A tak maminky a tatínkové mohli přijít na školní zahradu užít si slavnostní chvíle spolu se svými ratolestmi.

Filip Hlubek, tatínek žákyně 1.A: „Jsem rád, že předávání vysvědčení je venku. A že jsme to mohli celé sledovat.“

Dětem začínají dva měsíce volna a všichni věří, že to, co se dělo v tomto pololetí, se už nebude opakovat.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy