Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka 2022: jaká bude?

  • Opava,

Charita chystá Tříkrálovou sbírku. Kvůli stále se měnící epidemiologické situaci není jasné, zda budou moci koledníci v lednu do ulic vyrazit. Opavská Charita, stejně jako vloni, počítá s tím, že pokladničky umístí v obchodech, na úřadech, v kostelích tak, aby byly lidem dostupné. Kasičky mohou vzít dobrovolníci také do práce a požádat kolegy o přispění. Stejně jako v loni, v každé situaci budou moci lidé přispět do virtuální sbírky.

Novoroční koledování tří králů museli lidé oželet kvůli protiepidemickým opatřením už letos v lednu. A tři mudrci, kteří přicházejí s koledou a novoročním přáním do domácností, se neobjeví nejspíš ani letos.

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Vzhledem k situaci, kterou teď prožíváme, tady ta možnost je ohrožena. A protože jsme se vloni naučili nějaké alternativy, tak počítáme s tím, že po nich letos opět sáhneme.“

Pokladničky na příspěvky do sbírky opavská Charita umístila v lékárnách a také v některých prodejnách potravin. Tedy na místa, která by i případný lockdown nechal otevřená. Na Opavsku mohli dárci takto přispívat na 50 místech. Další kasičky si vzali s sebou dobrovolníci třeba do práce a požádali o příspěvek své kolegy.

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Určitě letos bychom tuto možnost rádi využili. Budeme rádi, když se přihlásí ještě další lidé, kteří budou ochotni si pokladničku vzít do svého pracovního kolektivu nebo své firmy.“

Do pokladniček lidé na Opavsku letos v lednu vhodili 1,3 mil. korun. Přes 400 000 pak ještě přispěli do virtuální sbírky, se kterou příští Tříkrálová sbírka také počítá.

Ale i tak byl výnos ze sbírky zhruba o milion korun nižší, než rok předtím. Peníze putovaly na rekonstrukci Sociálně terapeutické dílny Radost pro mentálně a duševně postižené a také do mobilního hospicu. Tam zamíří také výnos z Tříkrálové sbírky roku 2022.

Jan Hanuš, ředitel Charity Opava: „Potřebujeme dodat peníze do našich terénních služeb. Hlavně pro mobilní hospic – to je velmi frekventovaná, potřebná, ale také nákladná služba.“

Peníze poputují také na vybudování bezbariérových bytů pro klienty s mentálním postižením v chráněném bydlení.  V místní charitě zůstane 65% vybraných peněz, část využije diecézní Charita, 5% jde na režijní náklady.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKubicaPartners s.r.o., Advokátní kancelář - pracoviště OPAVA
Opava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry