Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva zranění po čelním střetu aut v Opavě, žena v kritickém stavu zemřela v nemocnici

  • Opava,

Další velmi vážná nehoda zaměstnala všechny záchranné složky ve čtvrtek odpoledne. V Opavě na obchvatu Kylešovic se čelně srazila dvě auta. Zraněné z nich museli vyprostit hasiči a jedna řidička byla následně v kritickém stavu přepravena vrtulníkem do nemocnice. Tam bohužel do rána zemřela. Řidiče druhého vozu tam převezla sanitka.

zdroj videa: Jaroslav Závěšický

Ošklivý čelní střet dvou aut byl ohlášen 10 minut po 14. hodině na obchvatu Kylešovic. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidička Peugeotu 308 jela ve směru od Komárova na Kylešovice po ulici Hradecká. Z dosud nezjištěných příčin měla přejet do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozidlem Volkswagen Caddy."

Ihned byly na místo vyslány pozemní týmy záchranářů, rendez-vous s lékařkou a sanitka. Z Ostravy byl okamžitě povolán záchranářský vrtulník. Přijeli hasiči a policisté. V každém voze byli pouze řidiči, oba zaklíněni a vyprostit je museli hasiči.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Žena, jejíž totožnost posádky ZZS neznají, byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Před vyproštěním bylo nutno zajistit žilní vstup a podat jí léky, zafixovat krčním límcem. Vzhledem k selhávajícímu dýchání musel lékař provést za velmi obtížných podmínek intubaci dýchacích cest. Poté, co byla pacientka vyproštěna s mnohočetnými poraněními v oblasti končetin a pánve, mohly být provedeny další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče."

Přes intenzivně poskytovanou pomoc se stav vážně zraněné ženy zhoršoval a leteckými záchranáři byla předána v kritickém stavu týmu urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava. V pátek dopoledne přišla bohužel smutná zpráva, že žena svým vážným zraněním v nemocnici podlehla.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmašedesátiletý muž byl po nehodě při vědomí, utrpěl poranění hrudníku a dolních končetin. Po zajištění v podtlakové matraci a podání léků jej pozemní posádka transportovala na chirurgickou ambulanci opavské Slezské nemocnice."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "U řidiče Volkswagenu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U řidičky Peugeotu byl nařízen odběr krve."

Přesné příčiny nehody dál zjišťují dopravní policisté. Podle svědků z místa jelo zřejmě jedno z vozidel pravděpodobně velmi vysokou rychlostí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy