Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatomartinské slavnosti zahájily prodej mladého vína

  • Opava,

Oslava svátku sv. Martina byla v Opavě opravdu velkolepá. Na slavnostní průvod v čele se slavným světcem a ochutnávku prvního vína nového ročníku dorazily tisíce lidí.

Oslavy svátku svatého Martina začaly 11. listopadu v 11 hodin a 11  minut, kdy trubači z ochozu opavské radniční věže, Hlásky, zahráli slavnostní fanfáry. Ty oznámily, zahájení prodeje letošního svatomartinského vína i nejrůznějších dobrot ve stáncích, které obklopily Horní námětí. Na odpoledne byl připravený slavnostní průvod městem, v čele se sv. Martinem. Stejně, jako na historických zobrazeních měl tento světec na sobě vojenskou přilbici, plášť a meč. A osedlal si bílého koně.

Ivana Maloušková, historička, Opavská kulturní organizace (OKO): „Původně římský voják, který žil ve 4. století n. l. Později se stal biskupem. A také patronem vojáků.“

Světce doprovázela jeho družina – rytíři, svobodní pánové a také třeba konkrétní historická postava Viola Těšínská, manželka Václava III.

Jan Černý, ředitel, Destinační management turistické oblasti Opavské Slezsko: „Ozdobou Svatomartinských slavností je průvod, do kterého se tradičně zapojuje několik tisíc lidí."

S velkou slávou dorazil průvod před radnici, kde na něj čekali další lidé. Tady přivítal sv. Martina primátor Opavy a pohostil jej mladým vínem.

účastník akce: „Přišli jsme se podívat na sv. Martina a na průvod, který ho doprovází.“

Přestože pranostika říká, že na den svatomartinského svátku by se měl objevit první sníh, letos se tak nestalo. Naopak nad konáním slavnosti dohlíželo nízké podzimní sluníčko.

Většina návštěvníků si nenechala ujít ochutnávku vína.

Daniel Novák, someliér, Pop up catering: „To jsou energická mladá vína. A je to první víno, které můžete zkusit po burčáku. Takže se oslavuje, co vinice daly.“

Zájem byl velký. A tak se u stánků tvořily fronty. K jídlu byly na stáncích k mání také tradiční pokrmy, které kuchaři připravili z lokálních surovin.

Jiří Jatel, šéfkuchař, Pop up catering: „Máme tady lokální bigos, dále rožníme prase a nabízíme také další pochutiny od lokálních výrobců jako jsou klobásy a cigára.“

Lidé se mohli na Horním náměstí bavit až do večera. Program sliboval folklórní vystoupení, rytířské souboje nebo třeba pohádku pro děti.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy