Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výbuch a požár v průmyslovém areálu v Opavě, hasiči museli objekt stabilizovat

  • Opava,

Devět hasičských jednotek zasahovalo ve čtvrtek 8. prosince 2022 v Opavě. V Jaselské ulici, v jednom z objektů v průmyslovém areálu, došlo k výbuchu a následnému požáru.

Případ byl oznámen telefonicky, oznamovatel uvedl, že na Jaselské ulici je vidět dým. Jde o areál, který kdysi patřil firmě Moravolen, na ulici Jaselská, v blízkosti městských sadů. Nejde tedy o areál bývalé textilky Karnola. V objektu, ve kterém došlo k požáru, má sídlit hudební zkušebna, ateliér sochaře nebo tělocvična. Výbuch tuto budovu poškodil a silně narušil její statiku.

René Černohorský, mluvčí PČR: “Na místo ihned po oznámení vyjela nejbližší službu konající hlídka. Nebylo zjištěno, že by došlo k úmrtí případně ohrožení života a zdraví osob."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Včera před 23. hodinou došlo v Opavě v Jaselské ulici k výbuchu a požáru v jednom z objektů bývalé textilky. Na místě bylo 9 jednotek hasičů, včetně dvou psů pro sutinové vyhledávání, nikoho nenašli. Provedli jsme stabilizaci narušeného objektu.”

René Černohorský, mluvčí PČR: "Policisté místo a celý areál od večerních hodin střeží. Vyšetřovatelé přizvali ke zjištění příčin exploze specialisty.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy