V centrálním ostravském obvodu letos nastoupilo 500 prvňáčků

Bez aktovky, s dobrou náladou a také průchodem pomyslnou bránou z mečů. Takto začaly děti na základní škole Generála Píky v centru Ostravy svůj první školní rok.

"Standardně začínáme školní rok takovým slavnostním pasováním. Neděláme to ve třídě, takže je to zážitek nejen pro ně, ale i pro rodiče a prarodiče," říká Jan Veselý, ředitel ZŠ Gen. Píky Ostrava.

Centrální ostravský obvod má letos 500 prvňáčků, což je o něco méně než v loňském roce. Na této škole nastoupilo 81 z nich, a to ve třech třídách. 

"Věřím, že všichni udělali šťastný vstup pravou nohou. Určitě jim přeji hodně štěstí, aby potkali spoustu nových kamarádů a aby nabyli spoustu vědomostí a znalostí," přeje starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

"Už od pěti let jsem chtěl jít do školy a moc jsem se těšil," říká jeden z čerstvých školáků. 

Každý z prvňáčků se těšil na něco jiného, je ale jisté, že na svůj první den, stejně jako snad každý, rozhodně nezapomenou. Všichni prvňáčci centrálního ostravského obvodu dostaly od radnice drobné dárky. Z prvního dne ve škole si odnesly například pláštěnku, pastelky, batoh nebo reflexní pásky.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

Hutní montáže, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků