Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlantské mosty v Ostravě prochází postupnou změnou

Frýdlantské mosty jsou jedním ze zásadních uzlů městské hromadné dopravy, projde jimi až 60 tisíc lidí denně. V poslední době prochází významnou změnou.

"Když se řeknou Frýdlantské mosty, tak si člověk představí vandalismus a nebezpečné, neútulné místo. Statutární město připravuje projekt na celkovou rekonstrukci tohoto prostoru," vysvětluje místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak). Na jeho kompletní realizaci si cestující ještě chvíli počkají. Centrální ostravský obvod proto začal s opravami a čištěním místa už teď. 

"Mně se opravdu podařilo dát dohromady všechny subjekty, které jsou na Frýdlantských mostech zainteresovány. Věřím, že po dokončení této úpravy Frýdlantské mosty prohlédnou a lidé se nebudou štítit je používat," dodává ostravský radní pro dopravu Lukáš Semerák (Ostravak).

Na Frýdlantských mostech v posledních měsících pracovalo 20 lidí z technických služeb. Vyčistili okolo 1500 metrů čtverečních zdí. 

"Prováděli jsme od nátěrů, výměny kanálových mříží, pročištění veškerých kanalizací, opravovali jsme podhledy, dilatační spáry. Práce bylo hodně. Nějaké drobné dodělávky budou pokračovat až do Vánoc," říká ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz Petr Smoleň.

"Já sám vnímám jako nejdůležitější zvýšení bezpečnosti, a to je nainstalování bezpečnostních kamer a nové osvětlení, které výrazně prostor zkulturní," uzavírá Dalibor Mouka.

Pro údržbu Frýdlantských mostů jsou nově vyčleněni dva pracovníci a halový čistící stroj, který každý den čistí zem mokrou cestou. Jednou za 14 dnů technické služby posílají na místo i tlakový parový stroj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy