Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční setkání se seniory v DPS Gajdošova

Dům s pečovatelskou službou Gajdošova v centru Ostravy. Rušno v něm bývá i v běžných dnech, ve čtvrtek před Vánocemi se ale senioři sešli ve společenské místnosti. Rozdávaly se tady totiž vánoční dárky.

"Dnešní den je takový speciální, protože v letošním roce nás oslovila společnost Tesco Store, která nám chtěla nabídnout jakousi spolupráci v období Vánoc, a to charitativního charakteru," vysvětluje starostka Petra Bernfeldová (Ostravak).

Strom přání v jednom z ostravských obchodů tak seniorům jejich vánoční tužby opravdu vyplnil. Obyvatelé domu s pečovatelskou službou navíc dostali i poukázky do obchodu se sportovními potřebami. "Jsme mile překvapeni," říká jedna z jeho obyvatelek. "Já tu bydlím 11 roků a takové pohoštění máme letos poprvé, za což moc děkujeme," dodává další.

Sociální odbor centrálního ostravského obvodu pro seniory během roku pořádá spoustu aktivit, například besedy, přednášky nebo zájezdy. "Samozřejmě naši senioři se umí bavit také sami a leccos si organizují sami. Vánoce jsem pak vyvrcholením celého roku, kdy jim chceme ukázat, že tady nejsou sami, že jsme tady pro ně," říká Alena Antošíková, vedoucí Oddělení sociálních služeb, ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy