Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční setkání se seniory v DPS Gajdošova

Dům s pečovatelskou službou Gajdošova v centru Ostravy. Rušno v něm bývá i v běžných dnech, ve čtvrtek před Vánocemi se ale senioři sešli ve společenské místnosti. Rozdávaly se tady totiž vánoční dárky.

"Dnešní den je takový speciální, protože v letošním roce nás oslovila společnost Tesco Store, která nám chtěla nabídnout jakousi spolupráci v období Vánoc, a to charitativního charakteru," vysvětluje starostka Petra Bernfeldová (Ostravak).

Strom přání v jednom z ostravských obchodů tak seniorům jejich vánoční tužby opravdu vyplnil. Obyvatelé domu s pečovatelskou službou navíc dostali i poukázky do obchodu se sportovními potřebami. "Jsme mile překvapeni," říká jedna z jeho obyvatelek. "Já tu bydlím 11 roků a takové pohoštění máme letos poprvé, za což moc děkujeme," dodává další.

Sociální odbor centrálního ostravského obvodu pro seniory během roku pořádá spoustu aktivit, například besedy, přednášky nebo zájezdy. "Samozřejmě naši senioři se umí bavit také sami a leccos si organizují sami. Vánoce jsem pak vyvrcholením celého roku, kdy jim chceme ukázat, že tady nejsou sami, že jsme tady pro ně," říká Alena Antošíková, vedoucí Oddělení sociálních služeb, ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz.
Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků