Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Masarykově náměstí vyrostla Korejská vesnička

Celý svět žije zimními olympijskými hrami a spolu se všemi sportovci a fanoušky také Ostrava. Na velký olympijský festival, který začal v pátek 9. února v 11 hodin, navázala také Korejská vesnička na Masarykově náměstí. I centrum Ostravy se v následujících dnech má na co těšit.

"Samozřejmě lidé zde najdou zábavu, a to nejen děti, ale i dospělí. Budou tady moct nasát korejskou atmosféru. Budou zde jak speciality k jídlu a k pití, tak tady budou i tradiční korejské produkty. Pro děti zde budou dílny a je tady sněhový kopec na sáňkování a bobování. O víkendech tady vždy v sobotu a v neděli budou organizované aktivity, ať už animační program nebo různé koncerty a vystoupení. Myslím si, že opravdu se je na co těšit," říká starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak). 

Program v korejské vesničce bude probíhat až do konce olympijských her, tedy do 25. února. Za zmínku ale stojí pozvání na úterý 13. února. Ve druhé části Masarykova náměstí totiž proběhne desátý ročník tradičního Masopustu. "Na jedné straně budou korejské speciality, na druhé straně Masarykáče budou ty tradiční české speciality, zabíjačkové pochoutky a odpoledne v 15 hodin to vyvrcholí průvodem do ulic. Ukončení bude ve večerních hodinách pochováváním basy," uzavírá starostka Bernfeldová. 

Centrální obvod v rámci spolupráce s Olympijským výborem, který Korejskou vesničku a celý festival organizuje, zapůjčil ledový strom, který byl součástí vánočních trhů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy