Na Masarykově náměstí vyrostla Korejská vesnička

Celý svět žije zimními olympijskými hrami a spolu se všemi sportovci a fanoušky také Ostrava. Na velký olympijský festival, který začal v pátek 9. února v 11 hodin, navázala také Korejská vesnička na Masarykově náměstí. I centrum Ostravy se v následujících dnech má na co těšit.

Reklama

"Samozřejmě lidé zde najdou zábavu, a to nejen děti, ale i dospělí. Budou tady moct nasát korejskou atmosféru. Budou zde jak speciality k jídlu a k pití, tak tady budou i tradiční korejské produkty. Pro děti zde budou dílny a je tady sněhový kopec na sáňkování a bobování. O víkendech tady vždy v sobotu a v neděli budou organizované aktivity, ať už animační program nebo různé koncerty a vystoupení. Myslím si, že opravdu se je na co těšit," říká starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak). 

Program v korejské vesničce bude probíhat až do konce olympijských her, tedy do 25. února. Za zmínku ale stojí pozvání na úterý 13. února. Ve druhé části Masarykova náměstí totiž proběhne desátý ročník tradičního Masopustu. "Na jedné straně budou korejské speciality, na druhé straně Masarykáče budou ty tradiční české speciality, zabíjačkové pochoutky a odpoledne v 15 hodin to vyvrcholí průvodem do ulic. Ukončení bude ve večerních hodinách pochováváním basy," uzavírá starostka Bernfeldová. 

Centrální obvod v rámci spolupráce s Olympijským výborem, který Korejskou vesničku a celý festival organizuje, zapůjčil ledový strom, který byl součástí vánočních trhů.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Beseda s Janem Štifterem o událostech poválečných let

Dnes 16:00 - 17:42
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Lenka Vagnerová & Company: Gossip. Taneční divadlo

Dnes 19:00 - 17:42
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Manuvia Weldhunters s.r.o.
Ostrava-město
od 14 000 Kč do 16 500 Kč

Detail


Ostrava-město
od 25 000 Kč do 29 000 Kč

Detail

H R U Š K A , spol. s r.o.
Ostrava-město
od 91 Kč do 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Vítkovický jez je opraven

Více PR článků
Zavřít reklamu