Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na školách v centrálním obvodu Ostravy probíhají zápisy

Zvonění, spolužáci, domácí úkoly, školní lavice a paní učitelky - tohle vše bude už od září provázet většinu dětí, které v dubnu přijdou k zápisu. Na území obvodu Moravská Ostrava a Přívoz mohou rodiče a jejich potomci volit z osmi základních škol. Každá z nich je něčím výjimečná a vedle klasické výuky nabízí i něco specifického s důrazem na rozvoj nadání a talentu dětí.

“Zaměřujeme se na třídění odpadu už řadu let. Na naši škole pracuje Eko tým, který se zaměřuje na koordinaci této náplně,” říká zástupkyně ředitelky ZŠ Gajdošova Iva Senftová. 

Letos ZŠ Gajdošova přijme 30 prvňáčků, stejně tak jako v minulosti. Každý ročník má na této základní škole jen jednu třídu.

“U zápisů do prvních tříd chceme po dětech, aby nám ukázaly, zda se umí samy vyjádřit, zda se orientují v pojmech jméno, bydliště,” dodává s úsměvem učitelka Anna Stýblová. Budoucí prvňáčci by měli znát už i číslice, základní barvy, pojmenovat zvířata, ale umět by měli i něco namalovati a stříhat nůžkami. Ze všeho nejraději ale děti zpívají a přednášejí.

Všech osm základních škol v Moravské Ostravě a Přívoze otevírá maximálně tři první třídy. Počet stanoví ředitelé podle kapacity zařízení a také zájmu. Zápis do prvních tříd proběhne ještě na Základní škole Matiční a Ostrčilově. S budoucími prvňáčky se tam setkají od 23. do 25. dubna. Na území obvodu by mělo k letošním zápisům přijít celkem 445 dětí. Kolik jich skutečně v září zasedne do lavic bude jasné až po zápisech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy