Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den dětí na Masarykově náměstí

Maximální limit, akce Centrálního obvodu věnována všem dětem k jejich svátku. Už z názvu je jasné, že pátek 1. června byl na Masarykově náměstí plný adrenalinu, napění a překonávání vlastních cílů.

"Chci dětem k jejich svátku popřát jen to nejlepší," říká s úsměvem starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

Některé ostravské školy v pátek uzavřely před dětmi své prostory a ty pak bylo vidět v divadlech, v parcích a také v centru Ostravy. "My jsme byli s dětmi na výstavě a teď jsme tady na náměstí, dětem se tu líbí," říká z úsměvem učitelka. "Jsme ze soukromé školky, děti mají svátek, tak jsme tady na náměstí," dodává učitelka, která vede čtyři předškoláčky.

Improvizované šapitó bylo zajímavou podívanou a někteří odvážnější si mohli vyzkoušet i rozverné kolo, které jezdilo všemi směry. "Dnes slaví děti na celém světě, tak ať si to užijí," přeje dětem klaun Hopsalín, kterého je slyšet ze všech stran náměstí.

K oslavě Dne dětí nechybělo nic potřebného, jen sluníčka bylo místy až moc. I tak si atmosféru dětského dne užívali všichni maximálně. A tady jsou odpovědi rodičů na otázku, jestli s dětmi jejich svátek slaví: "My s dětmi slavíme." "Pozvu děti na zmrzlinu a užijeme si to."

Oblíbené dětské adrenalinové atrakce, všudy přítomné stánky s občerstvením a třeba i záchranáři, kteří děti učili poskytovat první pomoc, prostě maximální nasazení pořadatelů i dětí. To byl pátek 1. června na Masarykově náměstí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy