Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pasování předškoláků na prvňáčky

Velký den prožili předškoláci v ZŠ Nádražní. Během jedné hodiny se proměnili ve školáky, kteří už od září budou každý den zasedat do lavic. Než je ale ilustrátor a dětský bavič Adolf Dudek pasoval na prvňáčky, plnily děti drobné úkoly u tabule a rodičům ukázaly, že si opravdu už zaslouží vykročit z bezstarostného dětství mateřinky rovnou do školy.

“Prvňáčkům přeji, aby v září vykročily tou správnou nohou a aby se jim ve škole líbilo. Aby měli všichni úspěchy. Samozřejmě, že všichni nemohou mít jedničky, ale samozřejmě, ať to zvládnou tak, na co mají. A rodičům přeji pevné nervy a hodně trpělivosti,” přeje s úsměvem Petra Bernfeldová (Ostravak), starostka obvodu MOaP.

Základní škola Nádražní se zaměřuje na sport. V září otevře dvě první třídy, které zaplní 40 dětí. “Máme tady jednu specialitku, v podstatě od loňského roku tady máme sportovní třídu, takže ti, co mají zájem se mohou přihlásit do sportovní třídy, kde je rozšířená výuka tělesné výchovy. A mohou využít také spolupráce s našimi kluby,” dodává Libor Novotný, ředitel ZŠ Ostrava, Nádražní 117, p. o.

Letos poprvé všichni prvňáčci v centrálním obvodu dostávají knihu, kterou si samy dotváří. Dolepují fotky a vyplňují jednotlivé stránky, které jim časem připomenou okamžiky prvních školních krůčků. “Myslím si, že je to taková vzpomínka, kdy opravdu po letech ji otevřou a budou mít na co vzpomínat,” komentuje knihu starostka obvodu. “V dnešní době děti zapomínají na maličkosti, které se dají dělat a hodně času tráví u počítače a já jsem si řekla, že bych je chtěla vrátit zpět do přírody a na ulici, kde si mohou hrát,” dodává Kateřina Plačková, autorka knihy.

Hravý program Adolfa Dudka vyvrcholil tolik očekávaným okamžikem - pasováním dětí na prvňáčky. Každý z nich si je prožil a vychutnal po svém. V městském obvodě Moravská Ostrava a Přívoz mají 13 mateřinek. Zhruba 370 dětí se v září do nich nevrátí. Budou už z nich školáci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy