V centrálním obvodu proběhly zápisy dětí do MŠ

V Moravské Ostravě a Přívozu proběhly zápisy dětí do mateřských škol. Těch je v obvodu celkem 11. Na kterou z nich rodiče své děti zapíšou, to je čistě na nich. My jsme s kamerou zavítali do MŠ Šafaříkova.

“Máme 25 volných míst, tolik dětí nám odchází do ZŠ. Tu informaci měli rodiče samozřejmě zveřejněnou na webu, takže oni vědí, Říkám jim to  také u zápisu, informuju je o průběhu zápisu, jak zápis bude probíhat, jaké lhůty jsou pro vyřízení jejich žádosti, jakým způsobem se dozví, které děti jsou přijaty, jaké věci vlastně souvisí i s přijetím do MŠ, že je nutné platit školné, stravné. Tuto informaci dostávají rodiče už u zápisu i výši toho školného,” říká Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šeříkova

O zápisech do MŠ věděli rodiče předem. Děti u zápisu nemusely být, stačilo, když rodič vzal sebou rodný list dítěte. Přesto si je většina z nich vzala sebou. na což byla školka připravena.

“Byli jste asi svědkem toho, že ty děti se dokážou zabavit, máme tady knížky pro ně, případně jsme schopni třeba i tu maminku s dítětem  provést po školičce dodatečně, pokud by se chtěli podívat, jak to u nás vypadá a nebyli tady,” uvádí Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šeříkova

“Já sem jdu se třetím a chodili sem dva starší a byli jsme tu moc spokojeni, takže jsem nevolila jinak, to je nejlepší školka.”

“Já jdu s druhým dítětem, mám doma ještě 11ti-letou holku a přišli jsme sem proto, protože to máme blízko od domu, Takže asi kvůli tomu no.”

MŠ Šafaříkova je školkou rodinného typu. Její kapacita je 75 dětí a najdete tady jen tři třídy. Sluníčkovou, motýlkovou a květinkovou. A zatím to vypadá, že přijme všechny děti, které přišly k zápisu.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

BIDLI holding, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

Stavební bytové družstvo Nová huť /zkratka SBD NH/
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků