Reklama

V centrálním obvodu proběhly zápisy dětí do MŠ

V Moravské Ostravě a Přívozu proběhly zápisy dětí do mateřských škol. Těch je v obvodu celkem 11. Na kterou z nich rodiče své děti zapíšou, to je čistě na nich. My jsme s kamerou zavítali do MŠ Šafaříkova.

Reklama

“Máme 25 volných míst, tolik dětí nám odchází do ZŠ. Tu informaci měli rodiče samozřejmě zveřejněnou na webu, takže oni vědí, Říkám jim to  také u zápisu, informuju je o průběhu zápisu, jak zápis bude probíhat, jaké lhůty jsou pro vyřízení jejich žádosti, jakým způsobem se dozví, které děti jsou přijaty, jaké věci vlastně souvisí i s přijetím do MŠ, že je nutné platit školné, stravné. Tuto informaci dostávají rodiče už u zápisu i výši toho školného,” říká Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šeříkova

O zápisech do MŠ věděli rodiče předem. Děti u zápisu nemusely být, stačilo, když rodič vzal sebou rodný list dítěte. Přesto si je většina z nich vzala sebou. na což byla školka připravena.

“Byli jste asi svědkem toho, že ty děti se dokážou zabavit, máme tady knížky pro ně, případně jsme schopni třeba i tu maminku s dítětem  provést po školičce dodatečně, pokud by se chtěli podívat, jak to u nás vypadá a nebyli tady,” uvádí Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šeříkova

“Já sem jdu se třetím a chodili sem dva starší a byli jsme tu moc spokojeni, takže jsem nevolila jinak, to je nejlepší školka.”

“Já jdu s druhým dítětem, mám doma ještě 11ti-letou holku a přišli jsme sem proto, protože to máme blízko od domu, Takže asi kvůli tomu no.”

MŠ Šafaříkova je školkou rodinného typu. Její kapacita je 75 dětí a najdete tady jen tři třídy. Sluníčkovou, motýlkovou a květinkovou. A zatím to vypadá, že přijme všechny děti, které přišly k zápisu.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

DIVADELNÍ FESTIVAL LETNÍ ŠAPITÓ 2019

11.06. 10:30 - 16.06. 21:00
Ostrava, Štěrkovna Hlučín

Veletrhy EkoAuto 2019 a Úsporná domácnost

13.06. 10:00 - 15.06. 16:30
Ostrava, Trojhalí Karolina

PEZ - projekce energetických zařízení s. r. o.
Ostrava-město
od 28 000 Kč

Detail

Continental Powertrain Czech Republic s.r.o.
Ostrava-město
od 50 000 Kč

Detail

Základní škola Ostrava - Mariánské Hory, Gen. Janka 1208, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu