V centrálním obvodu proběhly zápisy dětí do MŠ

V Moravské Ostravě a Přívozu proběhly zápisy dětí do mateřských škol. Těch je v obvodu celkem 11. Na kterou z nich rodiče své děti zapíšou, to je čistě na nich. My jsme s kamerou zavítali do MŠ Šafaříkova.

“Máme 25 volných míst, tolik dětí nám odchází do ZŠ. Tu informaci měli rodiče samozřejmě zveřejněnou na webu, takže oni vědí, Říkám jim to  také u zápisu, informuju je o průběhu zápisu, jak zápis bude probíhat, jaké lhůty jsou pro vyřízení jejich žádosti, jakým způsobem se dozví, které děti jsou přijaty, jaké věci vlastně souvisí i s přijetím do MŠ, že je nutné platit školné, stravné. Tuto informaci dostávají rodiče už u zápisu i výši toho školného,” říká Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šeříkova

O zápisech do MŠ věděli rodiče předem. Děti u zápisu nemusely být, stačilo, když rodič vzal sebou rodný list dítěte. Přesto si je většina z nich vzala sebou. na což byla školka připravena.

“Byli jste asi svědkem toho, že ty děti se dokážou zabavit, máme tady knížky pro ně, případně jsme schopni třeba i tu maminku s dítětem  provést po školičce dodatečně, pokud by se chtěli podívat, jak to u nás vypadá a nebyli tady,” uvádí Lenka Šebestíková, ředitelka MŠ Šeříkova

“Já sem jdu se třetím a chodili sem dva starší a byli jsme tu moc spokojeni, takže jsem nevolila jinak, to je nejlepší školka.”

“Já jdu s druhým dítětem, mám doma ještě 11ti-letou holku a přišli jsme sem proto, protože to máme blízko od domu, Takže asi kvůli tomu no.”

MŠ Šafaříkova je školkou rodinného typu. Její kapacita je 75 dětí a najdete tady jen tři třídy. Sluníčkovou, motýlkovou a květinkovou. A zatím to vypadá, že přijme všechny děti, které přišly k zápisu.
Den prevence dekubitů / zdravotnická akce FNO

Dnes 12:00 - 17:58
Ostrava, Avion Shopping Park Ostrava

Karel Kostka Cubeca: Vyměřený čas / beseda

Dnes 16:00 - 17:58
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Kateřina Šedá: Bedřichovický poledník / komentovaná prohlídka

Dnes 16:30 - 17:58
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků