Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hotelový dům Jindřich se změní v moderní komplex

Hotelový dům Jindřich. Obří stavba v centru města, která už více jak deset let zeje prázdnotou. Teď to vypadá, že se sliby na přebudování v moderní komplex zhmotní. Centrální obvod už vydal stavební povolení. Zatím je objekt zakonzervován a čeká na zahájení rekonstrukčních prací.

“Stavební úřad vydal stavební povolení na stavbu Jindřich Centre, mimo to, je vedeno u speciálního stavebního úřadu stavební řízení pro související pozemní komunikace,” řekl Lukáš Haltof, ÚMOb MOravská Ostrava a Přívoz.

Komplex je v majetku skupiny Asental Group. Pro společnost je podstatné získat vážného zájemce o prostory. Pak je firma připravena ihned zahájit rekonstrukci, kterou plánuje dokončit do dvou let. “S rekonstrukcí bývalého hotelového domu Jindřich jsme připraveni začít, jakmile bude zajištěn klíčový nájemce alepoń pro část kancelářských ploch projektu,” komentuje záměr majitele mluvčí Asental Group Tomáš Neščák.

Projekt počítá s přestavbou stávajícího objektu, ve kterém budou umístěny kanceláře, obchody a 40 bytů. Bourat se bude pouze část bývalé restaurace a zadního provozního traktu. Zachován bude maximální počet sedmi pater. Vzniknou dva nové objekty a úpravami projde i Bezručův sad.  “Mělo by dojít k úpravám i před budovou hotelového domu, vznikne reprezentativní prostor, ze zadní části vzniknou nová parkovací místa, která budou sloužit Jindřichu. Zároveň ulice, která je slepá se propojí s Ostrčilovou, která tak bude průjezdná,” komentuje chystanou rekonstrukci David Witosz (Piráti), místostarosta Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Dominantou komplexu budov je těžní věž. Ta zůstane v celé své kráse na svém místě. Její využití závisí na domluvě obvodu, investora a společnosti Diamo, která má na objektu věcná břemena.
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

PAPOSABU družstvo, Ostrava
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Daniel Menšík, Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků