Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hotelový dům Jindřich se změní v moderní komplex

Hotelový dům Jindřich. Obří stavba v centru města, která už více jak deset let zeje prázdnotou. Teď to vypadá, že se sliby na přebudování v moderní komplex zhmotní. Centrální obvod už vydal stavební povolení. Zatím je objekt zakonzervován a čeká na zahájení rekonstrukčních prací.

“Stavební úřad vydal stavební povolení na stavbu Jindřich Centre, mimo to, je vedeno u speciálního stavebního úřadu stavební řízení pro související pozemní komunikace,” řekl Lukáš Haltof, ÚMOb MOravská Ostrava a Přívoz.

Komplex je v majetku skupiny Asental Group. Pro společnost je podstatné získat vážného zájemce o prostory. Pak je firma připravena ihned zahájit rekonstrukci, kterou plánuje dokončit do dvou let. “S rekonstrukcí bývalého hotelového domu Jindřich jsme připraveni začít, jakmile bude zajištěn klíčový nájemce alepoń pro část kancelářských ploch projektu,” komentuje záměr majitele mluvčí Asental Group Tomáš Neščák.

Projekt počítá s přestavbou stávajícího objektu, ve kterém budou umístěny kanceláře, obchody a 40 bytů. Bourat se bude pouze část bývalé restaurace a zadního provozního traktu. Zachován bude maximální počet sedmi pater. Vzniknou dva nové objekty a úpravami projde i Bezručův sad.  “Mělo by dojít k úpravám i před budovou hotelového domu, vznikne reprezentativní prostor, ze zadní části vzniknou nová parkovací místa, která budou sloužit Jindřichu. Zároveň ulice, která je slepá se propojí s Ostrčilovou, která tak bude průjezdná,” komentuje chystanou rekonstrukci David Witosz (Piráti), místostarosta Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Dominantou komplexu budov je těžní věž. Ta zůstane v celé své kráse na svém místě. Její využití závisí na domluvě obvodu, investora a společnosti Diamo, která má na objektu věcná břemena.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 3 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků