Reklama

Ostravici brázdilo plavidlo Lidojedů

Moravské a slezské nábřeží Ostravice opanovaly o minulém víkendu Rozmarné slavnosti řeky. Příjemné počasí přilákalo do okolí Sýkorova mostu davy lidí.

Reklama

Na pocity z úspěšné akce jsme se zeptali starostky: “Atmosféra byla skvělá, počasí vyšlo nebylo ani vedro ani zima, prostě akorát. Bylo to výborné. Především bych chtěla poděkovat naší příspěvkové organizaci Centru kultury a vzdělávání za uspořádání této nádherné akce,” řekla s nadšením Zuzana Ožanová (ANO), starostka Moravské Ostravy a Přívoz.

“Atmosféra je skvělá i díky tomu, že to je kolem vody. Máme opravenou moravskou stranu, začínáme opravovat slezskou a je to tady skvělé,” Radim Babinec (ANO), náměstek ostravského primátora.
Je skvělé, že se nám pomalu oživuje řeka, máme zájem, aby se tady konalo co nejvíce akcí,” řekl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš (ANO).

Vedle zábavného programu a rozmanité nabídky stánkařů, si lidé vyzkoušeli přejít řeku několika způsoby a ti odvážnější soutěžili v bitvě o nejlepší plavidlo. Podmínkou účasti je loď vlastní výroby. Soutěžící opět předvedli, že mají fantazii, a tak Ostravici sjížděl prezident, lidojedi, hasiči anebo Stará panna.

“Zvítězilo plavidlo s názvem Lidojedi, byť byli nejpomalejší, ale umělecký dojem byl opravdu nejlepší. Ti chudáci neměli ani pořádné pádlo a pádlovali oštěpem a nechali se nést proudem, ale hlavně bavili diváky na březích,” okomentovala vítěze starostka Ožanová. 

“Oni si to rychle spluli a nás si mohli lidé prohlédnout ze všech stran,” okomentovali svůj sportovní výkon Lidojedi.
Ostrava po celý rok akcemi žije, ale v letních měsících jsou vidět více v otevřeném prostoru. Na Masarykově náměstí například vrcholí přípravy multifunkčního hřiště, které bude vybízet ke sportu a ti méně zdatní budou mít letní příležitost k posezení.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Pimprléto Divadla loutek Ostrava / pohádky a koncerty

18.07. 15:00 - 11.08. 20:00
Ostrava, Divadlo loutek Ostrava

Personal fabric - agentura práce, a.s.
Ostrava-město
od 26 500 Kč do 32 000 Kč

Detail

Liberty Tubular Products Ostrava a.s.
Ostrava-město
od 35 500 Kč do 40 000 Kč

Detail

Statutární město Ostrava
Ostrava-město
od 15 480 Kč do 23 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu