Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Masarykově náměstí v Ostravě se opravuje dlažba

Nepovedená dlažba na Masarykově náměstí v centru Ostravy dělá řediteli Technických služeb centrálního obvodu vrásky na čele už několik let.

Plocha je zvlněná a na mnoha místech popraskaná a vydrolená. Na neutěšeném stavu se podílejí auta a také použitý nekvalitní materiál. Jednotlivé dlaždice mají různou tloušťku. 

“Největší problém máme s použitými materiály. Nahrazujeme původní dlažbu kvalitnějším materiálem české výroby. Opravy začaly už na začátku roku, ale prováděli jsme je ve zmenšené míře, dělali jsme menší části rozbité dlažby,” okomentoval opravy Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz.

“Komunikace je rozdělena pro chodce po obou stranách a uprostřed pro auta. Teď tady nejsou žádné překážky, takže někde například u KFC dochází k tomu, že vozy si cestu zkracují, a pak dochází k tomu, že dlažba, která není stavěna na takovou zátěž, to odskáče. Ty kostky, které jsou tlustší, vydrží pochopitelně více, je to fyzika,” okomentoval stav  David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz.

Tento týden začala firma pracovat na ulici Zámecké a vytipované plochy na výměnu dlažby jsou daleko větší než doposud. Hotovo by mělo být do měsíce.

“Když bude dlažba opravena, umístí se na ni ještě květináče, které jsou připravené aa doufáme, že nějakou dobu zůstane kvalita dlažby na vysoké úrovni.” řekl místostarosta Witosz.

Vysprávka dlažby na Masarykově náměstí bude probíhat po celý rok, hotovo už je například před prodejnou Bati. Menší opravy do pěti metrů čtverečních dělají technické služby obvodu, ty větší přenechávají dodavatelským firmám.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

IBEX Security s.r.o. (Ostrava - Hrabová, Na Rovince)
Ostrava
od 16 100 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

David Dutka ČR
Ostrava
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků