V centru Ostravy je multifunkční hřiště

Po třech letech se změnilo hřiště v centru Ostravy z beachvolejbalového na multifunkční. Písek nahradila umělá tráva a prostor tak nabízí druhovou pestrost míčových her.

“Já si myslím, že se ten písek už přežil. Začali jsme uvažovat, jak prostor více oživit. Zaměřili jsme se na volejbal, nohejbal, kopanou, streetball, prostě, kdo bude mít náladu, tak to hřiště může využít. K tomu jsou nalajnované čáry, aby lidé věděli a mohli si nastavit svá pravidla,” říká s úsměvem Alena Pataky (ANO), místostarostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Hřiště má rezervační řád. Každý, kdo si tam bude chtít zahrát, musí se na radnici zaregistrovat. 

“Hřiště je otevřeno od 1. 7., končíme 8. září. Otevírací doba je od 9 do 22 hodin,” doplnila místostarostka Pataky.


”Já myslím, že je to dobrý, aspoň si mají děcka přes prázdniny kde hrát,” říká paní, sedící opodál na lavičce. “Jo, je to super, děcka si tu můžou hrát. Loni tady byl písek, to bylo o dost lepší, protože jsme tam chodili s malou, ale dobrý,” říká usměvavá maminka malé holčičky.
“Myslím si, že děti i dospělí by měli jezdit mimo město,” řekla paní procházející kolem hřiště. “Přijde mi to fajn, nějak mi to nevadí, děcka jsem tam viděl, že tam hrají. Myslím si, že je to v pohodě,” řekl procházející muž.

Součástí sportovně relaxační zóny na Masarykově náměstí jsou mini pingpongové stoly a kavárna pod stanem. Hřiště za tři čtvrtě milionu korun bude v centru Ostravy do začátku září. Možností co pak s ním je více. Může zůstat na místě do příštího léta a v zimě se překryje ledovou plochou... anebo se přemístí na jiné místo ve městě. To i v závislosti na tom, kdy se začne prostor na náměstí řešit komplexně. Zatím se uvažuje o dočasné alternativě uzavřeného bloku určeného pro odpočinek a sport s občerstveními.
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků