Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přemýšlíte v létě o vánočních dárcích? Centrální ostravský obvod ano! O Vánocích osvětlí hlavní nádraží a cestu od Karoliny k radnici

Léto je sice v plném proudu, ale centrální radnice už naplno plánuje Ostravské vánoce. Ty letošní budou v novém kabátě s několika novinkami. Tou nejzásadnější bude osvětlení MS metropole.

“Nasvítíme cestu od Karoliny přes Masarykovo náměstí, přes Jiráskovo náměstí, Husův sad až k radnici. Občané tak budou mít pocit, že se prochází krásně nasvíceným celým obvodem,” řekla Alena Pataky (ANO), místostarostka centrálního obvodu.

Je už pravidlem, že na Masarykově náměstí je umělý vánoční strom. To chtěli lidé změnit. Radnice se ale rozhodla, že kvůli bezpečnosti opět živý strom nepořídí. Ten je ale tradičně nainstalován na náměstí Sv. Čecha.

“Technické služby se podílí na výběru stromu, instalaci osvětlení, přípravy stánků a veškerých světelných efektů na území obvodu,” řekla Martina Kittnerová, zástupkyně ředitele Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu.

“Začínáme prostorem u Ostravice, kde bude stát strom, který bude reagovat na zvuk. V podstatě všechna místa, která budou stěžejní, budou vyznačena světelnými branami a andělíčci chybět nebudou,” doplnila místostarostka Pataky.

Za všechny plánované atrakce vánočních oslav zaplatí centrální obvod 11 milionů korun. Je to obdobná částka jako loni.

“Jedno z velkých překvapení, které chystáme pro Ostravany a návštěvníky města bude osvětlení hlavního nádraží, chceme lépe nasvítit i náměstí sv. Čecha, 

Ostravské vánoce startují 23. listopadu a naposledy proběhne program na Masarykově náměstí 23. prosince. Letos se na něm budou významně podílet školy z celého MS kraje.
JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Rapper / humorný příběh

22.04. 19:00
Ostrava, AKORD

Erdal Tozbey, Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o., Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 108 Kč/hod.

Detail

DUVENBECK LOGISTIK s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků