Reklama

Přemýšlíte v létě o vánočních dárcích? Centrální ostravský obvod ano! O Vánocích osvětlí hlavní nádraží a cestu od Karoliny k radnici

Léto je sice v plném proudu, ale centrální radnice už naplno plánuje Ostravské vánoce. Ty letošní budou v novém kabátě s několika novinkami. Tou nejzásadnější bude osvětlení MS metropole.

Stáhnout video
Reklama

“Nasvítíme cestu od Karoliny přes Masarykovo náměstí, přes Jiráskovo náměstí, Husův sad až k radnici. Občané tak budou mít pocit, že se prochází krásně nasvíceným celým obvodem,” řekla Alena Pataky (ANO), místostarostka centrálního obvodu.

Je už pravidlem, že na Masarykově náměstí je umělý vánoční strom. To chtěli lidé změnit. Radnice se ale rozhodla, že kvůli bezpečnosti opět živý strom nepořídí. Ten je ale tradičně nainstalován na náměstí Sv. Čecha.

“Technické služby se podílí na výběru stromu, instalaci osvětlení, přípravy stánků a veškerých světelných efektů na území obvodu,” řekla Martina Kittnerová, zástupkyně ředitele Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu.

“Začínáme prostorem u Ostravice, kde bude stát strom, který bude reagovat na zvuk. V podstatě všechna místa, která budou stěžejní, budou vyznačena světelnými branami a andělíčci chybět nebudou,” doplnila místostarostka Pataky.

Za všechny plánované atrakce vánočních oslav zaplatí centrální obvod 11 milionů korun. Je to obdobná částka jako loni.

“Jedno z velkých překvapení, které chystáme pro Ostravany a návštěvníky města bude osvětlení hlavního nádraží, chceme lépe nasvítit i náměstí sv. Čecha, 

Ostravské vánoce startují 23. listopadu a naposledy proběhne program na Masarykově náměstí 23. prosince. Letos se na něm budou významně podílet školy z celého MS kraje.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Jaromír Nohavica / koncert

24.08. 20:00 - 22.08. 16:26
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

KRAKOWSKI SILESIA s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

David Novák
Ostrava-město
od 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu