Přemýšlíte v létě o vánočních dárcích? Centrální ostravský obvod ano! O Vánocích osvětlí hlavní nádraží a cestu od Karoliny k radnici

Léto je sice v plném proudu, ale centrální radnice už naplno plánuje Ostravské vánoce. Ty letošní budou v novém kabátě s několika novinkami. Tou nejzásadnější bude osvětlení MS metropole.

“Nasvítíme cestu od Karoliny přes Masarykovo náměstí, přes Jiráskovo náměstí, Husův sad až k radnici. Občané tak budou mít pocit, že se prochází krásně nasvíceným celým obvodem,” řekla Alena Pataky (ANO), místostarostka centrálního obvodu.

Je už pravidlem, že na Masarykově náměstí je umělý vánoční strom. To chtěli lidé změnit. Radnice se ale rozhodla, že kvůli bezpečnosti opět živý strom nepořídí. Ten je ale tradičně nainstalován na náměstí Sv. Čecha.

“Technické služby se podílí na výběru stromu, instalaci osvětlení, přípravy stánků a veškerých světelných efektů na území obvodu,” řekla Martina Kittnerová, zástupkyně ředitele Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu.

“Začínáme prostorem u Ostravice, kde bude stát strom, který bude reagovat na zvuk. V podstatě všechna místa, která budou stěžejní, budou vyznačena světelnými branami a andělíčci chybět nebudou,” doplnila místostarostka Pataky.

Za všechny plánované atrakce vánočních oslav zaplatí centrální obvod 11 milionů korun. Je to obdobná částka jako loni.

“Jedno z velkých překvapení, které chystáme pro Ostravany a návštěvníky města bude osvětlení hlavního nádraží, chceme lépe nasvítit i náměstí sv. Čecha, 

Ostravské vánoce startují 23. listopadu a naposledy proběhne program na Masarykově náměstí 23. prosince. Letos se na něm budou významně podílet školy z celého MS kraje.
Český pohár a mezinárodní mistrovství ČR v boulderingu 2019

18.10. 13:00 - 20.10. 19:30
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes 15:00 - 0:09
Ostrava, Dům umění Ostrava

Králíci z klobouku / muzikál

Zítra 16:00 - 19.10. 0:09
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Šauer, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

DOBOSH - STAV družstvo
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu