Zajímá vás jak rozhodují zastupitelé centrálního ostravského obvodu? Teď už můžete sledovat zastupitelstvo on-line

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz přenáší jednání zastupitelstva on-line. Virtuálně je tak u rozhodování zastupitelů každý, kdo chce mít informace o dění v centrálním obvodu Ostravy. Poslední dvě jednání se přenášela zkušebně, příště už to bude na ostro.

“Od příštího jednání už budeme napojení na systém, který tady buduje hlavní město Ostrava. Je to v podstatě upgrade stávajícího systému, který tady je dnes jen na zvuk, nově bude fungovat i na obraz,” okomentoval systém přenosu zastupitelstev Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Stejnou cestou jdou i další obvody a města. Například Opavané sledovali přímý přenos zastupitelstva už v březnu a ostravský magistrát vysílal jednání živě poprvé letos v červnu.

“Program jednání tak mohou sledovat i ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou přijít přímo do sálu v budově radnice. Po anonymizaci natočeného materiálu bude na webu města zveřejněn záznam z jednání ZM,” řekla Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu.

“Nový systém by měl zajistit to, že pokud má někdo slovo a mluví, tak kamera se na něj zaměří a přiblíží mluvčího. Ten stávající systém, který zatím máme, funguje tak, že jedna kamera snímá shora celý sál. Mezi zastupiteli panuje obava, že v okamžiku, kdy to bude takto zveřejněno, tak někteří se budou obšírněji vyjadřovat, což už se ukázalo, ale nebojíme se toho,” říká s úsměvem místostarosta Řeha.

Dvě jednání už jsou zveřejněna na YouTube kanále centrálního obvodu, další budou přibývat, vždy ale záznam musí projít anonymizací. Je to další krok radnice, kterým se chce přiblížit občanům a zjednodušit tak jejich přístup k informacím.

  
Český pohár a mezinárodní mistrovství ČR v boulderingu 2019

Dnes 13:00 - 20.10. 19:30
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

Vyhořet může každý / beseda R. Honzák, A. Cibulka, A. Pilařová

Dnes 15:00 - 5:39
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Liudas Mockūnas , Arnas Mikalkėnas, Håkon Berre / koncert

Dnes 19:00 - 5:39
Ostrava, Dům umění Ostrava

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Rudolf Ficek
Ostrava-město
od 80 Kč do 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu