Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zajímá vás jak rozhodují zastupitelé centrálního ostravského obvodu? Teď už můžete sledovat zastupitelstvo on-line

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz přenáší jednání zastupitelstva on-line. Virtuálně je tak u rozhodování zastupitelů každý, kdo chce mít informace o dění v centrálním obvodu Ostravy. Poslední dvě jednání se přenášela zkušebně, příště už to bude na ostro.

“Od příštího jednání už budeme napojení na systém, který tady buduje hlavní město Ostrava. Je to v podstatě upgrade stávajícího systému, který tady je dnes jen na zvuk, nově bude fungovat i na obraz,” okomentoval systém přenosu zastupitelstev Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Stejnou cestou jdou i další obvody a města. Například Opavané sledovali přímý přenos zastupitelstva už v březnu a ostravský magistrát vysílal jednání živě poprvé letos v červnu.

“Program jednání tak mohou sledovat i ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou přijít přímo do sálu v budově radnice. Po anonymizaci natočeného materiálu bude na webu města zveřejněn záznam z jednání ZM,” řekla Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu.

“Nový systém by měl zajistit to, že pokud má někdo slovo a mluví, tak kamera se na něj zaměří a přiblíží mluvčího. Ten stávající systém, který zatím máme, funguje tak, že jedna kamera snímá shora celý sál. Mezi zastupiteli panuje obava, že v okamžiku, kdy to bude takto zveřejněno, tak někteří se budou obšírněji vyjadřovat, což už se ukázalo, ale nebojíme se toho,” říká s úsměvem místostarosta Řeha.

Dvě jednání už jsou zveřejněna na YouTube kanále centrálního obvodu, další budou přibývat, vždy ale záznam musí projít anonymizací. Je to další krok radnice, kterým se chce přiblížit občanům a zjednodušit tak jejich přístup k informacím.

  
Michal Maček, Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 91 Kč/hod.

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků