Zajímá vás jak rozhodují zastupitelé centrálního ostravského obvodu? Teď už můžete sledovat zastupitelstvo on-line

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz přenáší jednání zastupitelstva on-line. Virtuálně je tak u rozhodování zastupitelů každý, kdo chce mít informace o dění v centrálním obvodu Ostravy. Poslední dvě jednání se přenášela zkušebně, příště už to bude na ostro.

“Od příštího jednání už budeme napojení na systém, který tady buduje hlavní město Ostrava. Je to v podstatě upgrade stávajícího systému, který tady je dnes jen na zvuk, nově bude fungovat i na obraz,” okomentoval systém přenosu zastupitelstev Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Stejnou cestou jdou i další obvody a města. Například Opavané sledovali přímý přenos zastupitelstva už v březnu a ostravský magistrát vysílal jednání živě poprvé letos v červnu.

“Program jednání tak mohou sledovat i ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou přijít přímo do sálu v budově radnice. Po anonymizaci natočeného materiálu bude na webu města zveřejněn záznam z jednání ZM,” řekla Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu.

“Nový systém by měl zajistit to, že pokud má někdo slovo a mluví, tak kamera se na něj zaměří a přiblíží mluvčího. Ten stávající systém, který zatím máme, funguje tak, že jedna kamera snímá shora celý sál. Mezi zastupiteli panuje obava, že v okamžiku, kdy to bude takto zveřejněno, tak někteří se budou obšírněji vyjadřovat, což už se ukázalo, ale nebojíme se toho,” říká s úsměvem místostarosta Řeha.

Dvě jednání už jsou zveřejněna na YouTube kanále centrálního obvodu, další budou přibývat, vždy ale záznam musí projít anonymizací. Je to další krok radnice, kterým se chce přiblížit občanům a zjednodušit tak jejich přístup k informacím.

  
Veletrh Středoškolák, vysokoškolák, Projob

Dnes 9:00 - 07.12. 14:00
Ostrava, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Pekelné prohlídky na Landeku / Mikulášký program pro děti

Zítra 10:00 - 06.12. 16:16
Ostrava, Landek Park, Ostrava

Léčivá síla doteku / kurz

Zítra 10:00 - 06.12. 16:16
Ostrava, Nádražní 184, vedle hotelu Max

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků