Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak vidí senioři svůj svět? Řekli nám to v kabaretu

Na prvního října připadá Mezinárodní den seniorů. Lidé ho slavili různě, každopádně minimálně v tento den se většina zamyslí nad světem svých rodičů, prarodičů, dědečků a babiček,...s čím se potýkají a jaké nástrahy na ně v dnešním světě číhají.

"Je to dobrý, jde sto," říká usměvavá starší dáma. “Člověk se musí přizpůsobit, protože vím, že jsou na tom lidé i daleko hůře než já. Takže svět seniorů je i trochu smutný,” říká seniorka s úsměvem. “Svět seniorů vnímám pozitivně, mám své záliby kulturní, sportovní, to už jen rekreačně. Chodím na koncerty, máme doma dva pejsky, tak s nimi nachodím tak deset kilometrů denně,” říká historicky první Ostravský Štramák roku.

Stáří je spojováno se vzpomínáním, a na to měli senioři prostor v Domě kultury města Ostravy během společné oslavy. Ocitli se v malém kabaretu ve společnosti kouzelníka, kankánových tanečnic a harmonikáře. Sál se naplnil usměvanými seniory během dopoledne třikrát, to proto, aby se jich co nejvíce v den svého svátku radovalo. 

 “Já bych jim popřála, ať za nimi někdo pořád chodí a povídá si s nimi, protože nejen zdraví, ale i ta společnost je pro ně důležitá,” říká s úsměvem Zuzana Ožanová (ANO), starostka MO Moravská Ostrava a Přívoz.

Obvod Moravská Ostrava a Přívoz o své seniory pečuje v několika zařízeních. Jedním z nich je Domov Slunovrat.  “Domov má spoustu akcí pro seniory, opékání párků, vítání Slunovratu, spoustu akcí si připravují sami. Například teď se chystá akce Kosák, soutěž ve zpěvu,” prozradila Lenka Lajbnerová, Domov Slunovrat.

Radnice centrálního obvodu pro nejstarší občany obvodu pořádá v průběhu roku zájezdy na různá místa v Česku a tradiční Den seniorů je oblíbenou a chutnou  třešinkou na dortu.


SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

EVD SPOLEK CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků