Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kupte si parkovací kartu v centrálním obvodu už nyní, vyhnete se frontám

Řidiči z centrálního ostravského obvodu by měli s blížím se koncem roku myslet na to, aby mohli v roce 2020 pohodlně parkovat. Úřad obvodu od poloviny října vydává parkovací a abonentní karty. Nárok na ně mají ti, co v obvodě bydlí a případně firmy, které tam podnikají. Parkovací karty je výhodné si pořídit už nyní, ke konci roku hrozí fronty.

“Když vezmu zónu jako takovou, tak počet parkovacích míst je asi 4500 v zónách, které máme, celkem s širším centrem je to asi šest tisíc. Jsou to poměrně vysoká čísla, ale v průběhu dne se poptávka po nich mění,” komentuje nabídku parkovacích míst místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz David Witosz (Piráti).

Pro vyřízení parkovací karty je třeba přinést na úřad obvodu  řidičák a malý technický průkaz vozidla. Moravská Ostrava a Přívoz má čtyři parkovací zóny, ceny karet jsou v nich různé. “Pro rezidentní kartu v zóně centrum je roční poplatek 840 korun, pro ostatní zóny, tedy Šalamouna, Fifejdy II a Fifejdy III je roční poplatek 360 korun. Karta je dokladem o zaplacení s tím, že řidiče opravňuje parkovat v definované zóně,” říká vedoucí Odboru investic a místního hospodářství MOb MOaP Jiří Vozňák.

“Co se navýšení parkovacích kapacit v obvodu Moravská Ostrava a Přivoz, chystáme několik akcí ve spolupráci s magistrátem. Parkoviště na Českobratrské, tam by mělo dojít k navýšení parkovacích míst, pak je tady nová Pivovarská, parkovací domy a univerzita, kde se plánuje podzemní parkoviště,” komentuje budoucí plány místostarosta Witosz.

Už v příštím roce přibude zhruba 30 parkovacích míst v centru Ostravy u biskupství. A ještě jednu novinku centrální obvod připravuje.  Zjednodušení hledání parkování. Inteligentní technologie budou řidiče navádět na prázdná místa. Pro začátek bude systém ovládat tři sta parkovacích míst. Pokud půjde vše hladce, je možné, že fungovat začne do dvou let.
SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

Zítra
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Bělský les - Ostrava

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Pavla Piatkiewiczová,
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

JSP, s.r.o. - Morava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků