Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti prodejem svých výrobků pomáhají potřebným

Základní škola Generála Píky v Ostravě si v tomto adventním čase připravila tradiční vánoční jarmark. Zapojili se do něj všichni žáci této školy, kteří své výrobky tvořily jak v rámci vyučování, tak ve školní družině. a to už od konce října.

“Je pravda, že tenhle jarmark funguje na téhle škole od dob, co je tady pan ředitel Veselý, to znamená 11 let. Určitě se zvětšuje. Je úžasné, že můžeme tento jarmark organizovat s podporou města Ostravy, za což samozřejmě velice děkujeme a velice děkujeme všem rodičům, babičkám, dědečkům, kteří pomáhají, třídním učitelům, protože  zejména děti ve 2., 3. třídách samozřejmě zas tak úžasné výrobky sami se svými učiteli ve škole vyrobit nejsou schopni,” říká Zuzana Kolářová, zástupkyně ředitele ZŠ Gen.Píky

“Jsem strašně mile překvapená, jak to tady funguje, jak to všichni prožívají a tak už, jak zmiňovala paní zástupkyně, zapojuje se do toho nejenom žactvo a pedagogové, ale i rodinní příslušníci a o to je to milejší a myslím si, že si všichni mohou vlastně užít výsledku své práce a jsem strašně ráda, že finanční příspěvky, které získají, jsou smysluplně využity,” uvádí Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Každý rok děti za své výrobky utrží desetitisíce korun, které pomáhají nejen škole, ale také na dobrou věc. Část z výtěžku totiž putuje nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi v tíživé situaci.

“Připravili jsme si sushi různé jakoby jídlo a máme výrobky jakoby od nějakých levnějších lehčích až po nějaké dražší a tak. Všechno jsme dělali sami.”

“Stromečky, věnce, různé vánoční aji ozdoby, hrníčky, dekorace na stromeček a svícny, ozdoby, plyšové věci, potom cukrovinky a taky věci, které jsme vyrobili.”

“Já jsem vyrobil tady tuto hračku, která se mi moc líbí a doufám, že se to ho hodně prodá těch kusů.”

Součástí jarmarku je i kulturní program, který začíná vypouštěním balónků s přáníčky pro Ježíška a pokračuje tanečním a pak hudebním vystoupením školního sboru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků