Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nazastihli jste tříkrálové koledníky? Můžete poslat dárcovskou sms nebo peníze poslat rovnou na sbírkový účet

Letos už podvacáté vyrazili koledníci Tříkrálové sbírky do ulic. Lidem do domovů přináší poselství Vánoc a požehnání pro rok 2020. Ostravská charita díky štědrostí lidí podpořila za dvě desetiletí řadu projektů.

V letošním roce tady v Ostravě podpoříme rekonstrukci nízkoprahového centra Domova sv. Benedikta ve Vítkovicích a podpoříme komunikační systém pro Charitní dům Salvator, který je určen pro ostravské uživatele služeb, podpoříme i sociální šatník a chráněné dílny sv. Alexandra,” Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava.

0:41...“Oni používají Tříkrálovou sbírku na projekty, které jsou potřebné pro naši společnost. Je to mobilní hospic a práce s duševně nemocnými. Domnívám se, že to jsou věci, na které je třeba přispívat a je dobře, že to někdo dělá,” řekla starostka MOaP Zuzana Ožanová.

Pokud tříkrálové koledníky nepotkáte nebo propásnete jejich návštěvu u vás doma, i tak můžete přispět potřebným. Stačí poslat dárcovskou sms na číslo 87 777 nebo poslat peníze na sbírkový účet u České spořitelny 66008822/0800.

“Lidé jsou štědří podle svých možností. Nezáleží na absolutní částce, ale na tom kolik chce člověk dát ze svého srdce,” Josef Stoklasa, Charita sv. Alexandra.

“Dobrý skutek působí na obnovu lidské společnosti skrz Boží přítomnost,” doplnil P. Jan Larisch, prezident Diecézní charity ostravsko-opavské.

Třikrálová sbírka v roce 2000 začínala s několika koledníky v olomoucké arcidiecézi, už rok na to se rozšířila do všech regionů země a stala se s ní největší charitativní sbírka v Česku s téměř 70 tisíci dobrovolníky. V Ostravě a jejím blízkém okolí se do tříkrálového koledování tentokrát zapojilo 425 skupinek.
SHF Hudební výlety: Stadlerovo klarinetové kvarteto

Zítra
Ostrava, Husův sbor, Stará Bělá

ZRUŠENO!!! / Jarní seniorský bál

30.03. 15:00
Ostrava-Jih, AKORD

ZRUŠENO!!! Šikmý kostel / beseda s Karin Lednickou

31.03. 17:00
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Patrik Hlobil
Šenov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

1Eagle Eyes a. s.
Ostrava
od 10 950 Kč/měsíc

Detail

Manuvia, a.s, organizační složka
Ostrava
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků