Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidi z úřadu práce zaměstná centrální obvod na čištění sídlišť

Letošní zima je skoupá na sníh. Zatímco se lidé ve městě zimních radovánek nemohou dočkat, silničáři se začínají věnovat pracím, na které se soustředí obvykle až jaře.

V centru Ostravy už začali čistit cesty a chodníky po zimě a brzy se pustí do vysprávek komunikací. Výtluky by měly ze silnic v centru města zmizet do konce července. “Čištění po zimě je trošku jiné než je běžné čištění v průběhu roku. Tím, že jsme začali dříve, tak se v létě budeme moci věnovat činnostem, na které obvykle nezbývá čas,” doplnil Petr Smoleň, ředitel TS centrálního obvodu.

“V Husově sadu budeme vyměňovat lavičky, pokračovat budeme před úřadem, potom na Smetanovo náměstí a postupně se budou i v centru vyměňovat lavičky a koše,” zmínil další činnosti během těchto dní místostarosta obvodu David Witosz (Piráti).

Technické služby centrálního obvodu dlouhodobě spolupracují s Úřadem práce a na řadu činností zaměstnávají lidi bez práce.  “Došlo ke snížení pracovníků veřejně prospěšných prací, proto využíváme ještě jeden program na návrat těžce umístitelných pracovníků a dlouhodobě nezaměstnaných a budeme mít pro letošní rok zajištěn 12 lidí. Využijeme je na čištění sídlišť," doplnil ředitel TS.

Novinkou letošní údržby je nasazení vysokotlakého parního čističe, který pořídil centrální ostravský obvod. Objeví se zejména na nejvíce frekventovaných silnicích, kde  pracovníkům technických služeb usnadní čištění.
JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Rapper / humorný příběh

22.04. 19:00
Ostrava, AKORD

The Ostrava International School s.r.o.;
Ostrava
od 26 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Ostrava-Poruba, Ukrajinská 1533, příspěvková organizace
Ostrava
od 30 270 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Petra Macurová - Ostrava-Kunčičky
Ostrava
od 36 000 do 48 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků