Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální obvod čekají velké investice. Nejvíce peněz spolknou opravy bytů

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz loni proinvestoval více než 100 milionů korun. Polovina finančních prostředků šla na zvelebování samotného centra, přes 40 milionů korun putovalo do Přívozu a více než 12 milionů pak na regeneraci sídliště Fifejdy.

“Na sídlišti Fifejdy se bude dále i v letošním roce pokračovat v regeneraci. Tzn., opět tam budeme částku větší než 10 milionů investovat. V letošním roce budeme také investovat do Bezručova parku Je potřeba tam změnit chodníky, podívat se na zeleň a provést údržbu. Domnívám se, že občané velmi ocení právě investice i do zeleně,” uvádí Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Obvod chce dále investovat i do oprav chodníků a především pak do obnovy svého bytového fondu. 

“Moravská Ostrava a Přívoz má jeden z nejstarších bytových fondů na území Ostravy a je potřeba do něj neustále investovat, aby se zlepšovala kvalita bydlení. Hlavně, pokud chceme oživit naše město, tak nejlépe tím, když v něm budou moci lidé bydlet.

Hned 84 bytů projde rekonstrukcí a modernizací v rámci projektu Fajnova Orebická. 

“Mimochodem v těch 84 bytech je 25, které jsou dnes neobsazeny, což znamená, že dáme zpátky, dá se říct na trh, jeden bytový dům jakoby zpětně,” říká David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz

A nemalé finanční prostředky obvod vynaloží i na rekonstrukci škol, aby děti měly kvalitní zázemí a cítily se v nich dobře. Celkem má radnice na investice v letošním roce 128 milionů korun, tedy o 20 milionů více než loni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy