Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum Ostravy vyzývá seniory: nevycházejte a pokud něco potřebujete, volejte

Centrální obvod Ostravy naléhavě vyzývá seniory. Nevycházejte, vyhýbejte se kontaktu s lidmi a pokud ven musíte, pak jedině s rouškou. Vydala k tomu i leták, který po domech roznáší pečovatelská služba.

Do domácností v centru Ostravy teď míří letáky určené seniorům. Radnice je nabádá, aby pokud to jde, nevycházeli z domu. K dispozici jsou i na webu mobilního rozhlasu a na facebooku. 

“Pokud by jste byli tak ochotni, udělejte takovou dobrovolnickou výpomoc. Stáhněte to, vytiskněte a dejte to na dveře svých domů, protože ne všichni starší občané se mohou takto k těm informacím dostat,” vyzývá občany Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Osamělým seniorům radnice zajistí i nákupy. Objednávat si je mohou na telefonním čísle 599 442 999. Centrální obvod také uzavírá MŠ, v pohotovosti budou jen dvě.

“Když vyhlásí pan hejtman, tak budou otevřeny pro děti policistů, zdravotníků, zaměstnanců lékáren, vězeňské služby apod. Budou to školky Na Jízdárně a školka Ostrčilova. Jedná se o to, že tyto školky mají své vlastní školní jídelny. Co se týče MŠ Ostrčilova, předpokládá město Ostrava, že v Domě dětí na ulici Ostrčilova bude dětské centrum pro děti starší, tedy od 6 let, které bude taky sloužit pro zaměstnance těchto složek,” uvádí Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz  

MŠ Na Jízdárně pak byla vytipována nejen proto, že se v ní vaří, ale také z důvodu, že je v blízkosti krajského úřadu.
ZRUŠENO!!! Šikmý kostel / beseda s Karin Lednickou

Dnes
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Karel Plíhal / recitál

Dnes
Ostrava-Jih, Dům kultury města Ostravy

Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

Cauthon s.r.o. - pracoviště Carmel Auto CZ s.r.o.
Ostrava
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 28 630 Kč/měsíc

Detail

POLANSKÝ s.r.o.;
Ostrava
od 130 do 180 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků