Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum Ostravy vyzývá seniory: nevycházejte a pokud něco potřebujete, volejte

Centrální obvod Ostravy naléhavě vyzývá seniory. Nevycházejte, vyhýbejte se kontaktu s lidmi a pokud ven musíte, pak jedině s rouškou. Vydala k tomu i leták, který po domech roznáší pečovatelská služba.

Do domácností v centru Ostravy teď míří letáky určené seniorům. Radnice je nabádá, aby pokud to jde, nevycházeli z domu. K dispozici jsou i na webu mobilního rozhlasu a na facebooku. 

“Pokud by jste byli tak ochotni, udělejte takovou dobrovolnickou výpomoc. Stáhněte to, vytiskněte a dejte to na dveře svých domů, protože ne všichni starší občané se mohou takto k těm informacím dostat,” vyzývá občany Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Osamělým seniorům radnice zajistí i nákupy. Objednávat si je mohou na telefonním čísle 599 442 999. Centrální obvod také uzavírá MŠ, v pohotovosti budou jen dvě.

“Když vyhlásí pan hejtman, tak budou otevřeny pro děti policistů, zdravotníků, zaměstnanců lékáren, vězeňské služby apod. Budou to školky Na Jízdárně a školka Ostrčilova. Jedná se o to, že tyto školky mají své vlastní školní jídelny. Co se týče MŠ Ostrčilova, předpokládá město Ostrava, že v Domě dětí na ulici Ostrčilova bude dětské centrum pro děti starší, tedy od 6 let, které bude taky sloužit pro zaměstnance těchto složek,” uvádí Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz  

MŠ Na Jízdárně pak byla vytipována nejen proto, že se v ní vaří, ale také z důvodu, že je v blízkosti krajského úřadu.
DOSON AZS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Michal Maček, Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků