Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení centrálního obvodu Ostravy si připomnělo 75 let od konce 2.SV

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz uctil památku obětí ostravské operace. Zároveň si u památníku v Komenského sadech připomněl 75.výročí osvobození Ostravy.

Ostrava si každoročně 30. dubna připomíná osvobození města. Plánované pompézní oslavy 75 let od konce druhé světové války se ale letos kvůli koronaviru nakonec nesly jen ve znamení tichých vzpomínek. “Děkujeme všem kteří položili život při osvobozování našeho města. Vzpomínku na 75.výročí osvobození Ostravy připomeneme také v našem měsíčníku Centrum,” Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Vzpomínky na válku si generace stále předávají ať už smutné, nebo ty se šťastným koncem. “Tehdy moje maminka jako malá holčička samozřejmě, protože se jmenuje stejně jako já Valentýna a říkalo se jí Vali, tak měla kamarádku, nebo spolužačku, která se jmenovala Valerie, ale také se jí říkalo Vali a ta Valerie tehdy při přestřelce v Josefově zahynula a moje babička, si tehdy myslela, že zastřelili moji mámu. Naštěstí to teda mělo dobrý konec pro nás, že tedy maminky se to netýkalo, Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

K památníku postupně nosí kytice a věnce nejen vedení radnic, ale také obyvatelé Ostravy. “Je tady pochovaný můj otec, který byl civilní oběť 30.dubna 45, takže sem chodím každý rok,” uvádí jeden z pamětníků. Já vzpomínám velice dobře na bojovníky, něco z literatury, něco z osobního setkání,” říká další z pamětníků. 

Památník rudé armády v Komenského sadech byl odhalen v roce 1946 a je v něm pochováno 668 sovětských vojáků a českých občanů, kteří padli při osvobozování Ostravy. 
Barrák music hrad: METAL!

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: ŽENY V BĚHU

Dnes
Ostrava-Centrum, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: HORKÝŽE SLÍŽE, ZAKÁZANÝOVOCE

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků