Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukradené koše, zničené lavičky, posprejovaný mobiliář. Vandalové ničí centrum Ostravy

Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu trápí vandalové. Ti ničí obecní majetek čím dál častěji. Stále dokola tak opravují nebo mění lavičky, odpadkové koše a jiný mobiliář. Letošní rok je za posledních 5 vůbec nejhorší.

Není snad den, kdy by technické služby centrálního obvodu Ostravy nezaznamenali nějakou škodu na majetku. V poslední době vandalové nejčastěji ničí odpadkové koše v sadu Milady Horákové a na Fifejdách.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Nyní se nacházíme v Dětském ráji číslo 2 v Sadu Milady Horákové, kde nám od začátku roku odcizili 23 košů, poškodili 12 laviček a několikrát nám posprejovali tato zařízení. Bohužel nás to zaměstnává navíc, zdržuje nás to od práce, kterou máme naplánovanou. V zimě poškodili i vlastně rabátko na kytky, které jsme museli na jaro opravit a oprava stála kolem 150 tisíc.”

Marek Žiga, zaměstnanec TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Opravovali jsme koše, dávali jsme tabuli, na které je napsané vlastně, co se tu smí a nesmí, kde můžou děti ,od kolika do kolika. Podhrabová deska tady byla zlomená a lavičky a různé věci.”

Škody ale vznikají na území celého obvodu. Vůbec nejčastěji v Přívoze na náměstí Svatopluka Čecha a na přechodové lávce mezi Uanem a Novou Karolinou.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Kde nám koš ukradli tolikrát, pak nám ho naposledy ukradli i s tyčkou, takže jsme ho museli nahradit betonovým, s kterým nikdo nepohne. Takže máme i takové složité věci při práci.”

Letos už vandalové ukradli bezmála 90 odpadkových košů, tedy o 30 méně než za celý loňský rok a způsobili škodu za zhruba 170 tisíc korun

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy