Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální obvod Ostravy loni rekordně investoval. I tak hospodařil se ziskem

Zastupitelé na svém posledním zasedání schválil závěrečný účet městského obvodu.za rok 2019. Ten se nesl ve znamení rekordních investic. Celkem se proinvestovalo 105 milionů korun. Peníze putovaly mimo jiné do školských zařízení, bytového fondu a revitalizace sídliště Fifejdy.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Trošku nás mrzí, že se nám nepodařilo dostat investice do oblasti Šalamouny, ale to doufáme, že se nám snad povede v příštím roce, tedy v roce 2021. Trošku jsou problémy s dotacemi, protože dostáváme dotace na jedno sídliště, nikoli na dvě.jak tomu bylo v předchozích letech.

Hospodaření obvodu skončilo se ziskem ve výši téměř 60 milionů korun. Volné prostředky si radnice ponechá jako rezervu.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsou tam částky na bytový a domovní fond a to jsou částky vázané ve výši 48 milionů a 7 milionů je částka nevázaných prostředků, které si necháváme opravdu na výpadek pokrytí příjmu, který souvisí bohužel s Covidem-19.

Zastupitelé schválili i dotace do oblasti kultury, kam poputuje kolem 600 tisíc korun. Už v květnu rozdělili dotace na sport, volnočasové aktivity, estetizaci prostoru a do oblasti sociální.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Pro všechny dotační tituly jsme měli připraveny 4 miliony korun. Po schválení radou i zastupitelstvem nám ještě zůstává částka zhruba kolem milionu, která skutečně nebude nikde zapomenuta. Buď ji vrátíme zpátky do rozpočtu obvodu, nebo případně část ještě vyčleníme pro individuální žádosti.”

Filozofií obvodu je podporovat celoroční činnost klubů a institucí, Jejich jednotlivé akce jsou jen třešničkou na dortu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy