Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy se naučíte základy hraní na africké bubny

V centru Ostravy je v plném proudu oblíbená akce Léto na Masarykáči. Pravidelnou porci zábavy nabízí 3x týdně a pokaždé z jiného soudku. Navíc pro všechny věkové kategorie.

Pavel Nowak, muzikant, lektor bubnování: “My jsme si tady dneska připravili bubny africké a budeme bubnovat, budeme se učit různé rytmy, budeme se učit koordinovat pravou, levou ruku, budeme se učit poslouchat, co hraje ten druhý a do toho se přidávat, prostě učit se hrát ve skupině a užít si vlastně rytmus. Máme bubny basové bubny, které se jmenují dundun. Na ty se hraje paličkama a potom hlavně máme bubny, na které se hraje rukama, ty se jmenují djembe a pochází všechny z Afriky.”
Anketa: účastníci akce: “Já jsem ještě nebubnovala a těším se, že se něco naučím.”
“Těšili jsme se hodně, protože je v tom kus exotiky a nebývá to každý den takhle, abychom si mohly zahrát na takový nástroj, takže jsem vzala vnučku a uvidíme, co to udělá.”
“Učím se písničky nějaké z Mandrage nebo ty skupiny se učím,Jde mi to dobře.”

Na bubnování se můžete těšit i další pondělky. Na Masarykáči se bude bubnovat až do konce července. Těšit se ale můžete i na různé pohybové aktivity jako například na opičí dráhu, nebo různé workshopy.

Paula Parikrupová, organizátorka, CKV Moravská Ostrava a Přívoz: “Ve čtvrtek už vlastně klasicky Vítejte ve světě loutek, kde si děti můžou vyzkoušet, jak fungují profesionální loutky, vyrobit si své loutky, své naňásky a potom si s nimi zahrát divadlo. Dál chystáme ještě další pohybové aktivity, ten harmonogram je pravidelný. Ještě nás čekají výtvarné dílny s ilustrátorem Adolfem Dudkem a další taneční workshopy.”

Program je připravený vždy na dvě hodiny a začíná v 5 odpoledne. Více o něm na facebookové stránce Léto na Masarykáči nebo na stránkách obvodu a Centra kultury a vzděláván Moravská Ostrava a Přívoz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy